Blog / Wypadanie rzęs. Przyczyny wypadania, co robić gdy rzęsy wypadają?

Wypadanie rzęs. Przyczyny wypadania, co robić gdy rzęsy wypadają?

Wypadanie rzęs to problem, który dotyczy nie tylko kobiety, ale również mężczyzn. W jaki sposób można poradzić sobie z tym problemem? Czy są jakieś domowe sposoby na wypadanie rzęs? Co zrobić, aby cieszyć się długimi i pięknymi rzęsami niezależnie od pory roku?Wypadanie rzęs. Przyczyny wypadania, co robić gdy rzęsy wypadają

Przyczyny wypadania rzęs

Wypadanie rzęs może być oznaką nie tylko nieodpowiedniej pielęgnacji, czy nadmiernego dotykania okolic oczu, ale także może być ono oznaką poważnych chorób. Jeżeli stosowanie zalotki lub zabiegów przedłużania rzęs odbywa się w sposób przewlekły, rzęsy mogą wymagać reanimacji, gdyż zabiegi te mogą je znacznie osłabiać i wzmacniać tendencję do wypadania. Rzęsy wypadają codziennie. Jest to proces naturalny. Każdego dnia z oka zgodnie ze statystykami mogą wypadać 2-3 rzęsy. Jeżeli jednak ilość ta jest większa, warto rozważyć wykonanie podstawowych badań krwi, takich jak ustalenie poziomu żelaza, czy wykonanie badania morfologii. Wykluczenie potencjalnej anemii może w tym przypadku okazać się kluczowe. Oprócz badań morfologii i poziomu żelaza warto wykonać także badania tarczycy, gdyż choroby tarczycy także odpowiadają za nadmiar wypadania rzęs. Na wzrost wypadania rzęs skarżą się także kobiety w okresie menopauzy. Rzęsy wypadają także w trakcie chemioterapii. Osoby zmagające się z problemami chorób nowotworowych nie mogą jednak w żadnym stopniu poradzić sobie z tym problemem, gdyż dostarczanie chemicznych substancji do organizmu powoduje utratę nie tylko rzęs, ale także włosów i brwi.

Wypadanie rzęs a nieodpowiednia pielęgnacja

Wypadanie rzęs spowodowane może być także nieodpowiednia pielęgnacja. Stosowanie płynu micelarnego, który niedokładnie oczyszcza makijaż, może przyczynić się do powstawania nadmiaru grudek,, które w efekcie doprowadzić mogą do obciążenia rzęs i ich wypadania. Negatywne skutki kozę powodować tutaj także nadmierne pocieranie okolic oczu wacikiem, a także dociskanie wacika do oka. Takie ruchy mogą znacznie obniżyć witalność rzęs i powodować ich osłabienie. W jaki sposób należy więc poprawić pielęgnację? Przede wszystkim nie pocieramy okolic oczu wacikiem! Niezależnie od tego, czy stosujemy płyn do demakijażu, mleczko, płyn micelarny na waciku, czy chusteczki do demakijażu, ruszy powinny być delikatne. Demakijaż powinien rozpoczynać się od przyłożenia środka od oka bez wykonywanie pocierania. Kiedy tusz zostanie rozpuszczony, bez problemu usunie się z rzęs bez konieczności pocierania.

Co zrobić, aby rzęsy nie wypadały?

Olejek rycynowy

To tani środek, który zakupić można w każdej aptece. Olejek rycynowy to bezpieczny preparat, którego niewielka ilość aplikowana na rzęsy codziennie może przyczynić się nie tylko do wzmocnienia, ale także wzrostu rzęs. Dzięki niemu urosną mocne i będą miały piękny, ciemny kolor. W jaki sposób aplikować olejek rycynowy na rzęsy? Wystarczy kroplę olejku wetrzeć w rzęsy i pozostawić całość na noc. Zabieg należy powtarzać codziennie dla uzyskania pełnych efektów. To bezpieczny i niezwykle skuteczny domowy sposób na pożegnanie problemów związanych z wypadaniem rzęs.

Odżywki do rzęs

Oprócz olejku rycynowego w wielu drogeriach zakupić można także profesjonalne odżywki do rzęs, które zawierają w składzie kompleks cennych witamin przyczyniających się do optymalnego wzrostu rzęs. Niestety w tym przypadku wadą może być cena, gdyż preparaty tego typu to koszt około 40 zł. Efekty mogą jednak być imponujące, dlatego zakup odżywki do rzęs to prosta i szybka droga do zyskania pięknych rzęs.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Wypadanie rzęs to problem, który może nasilać się także wraz ze zmianą pory roku, a także wzrostem poziomu stresu. Warto więc ograniczyć te czynniki. Jeżeli chcemy zyskać grube, długie i mocen rzęsy, należy pamiętać o kilku ważnych czynnikach, takich jak:

  • Odpowiedni demakijaż,
  • Stosowanie preparatów wzmacniających, jak odżywki, olejki i inne,
  • Ograniczeniu stresu,
  • ograniczeniu makijażu w maksymalnym stopniu,
  • niepocieraniu okolic oczu.

Wypadanie rzęs nie musi być poważnym problemem. Stosowanie się do powyższych zaleceń to klucz do zyskania wachlarza rzęs bez konieczności ich przedłużania ani stosowania innych, specjalistycznych zabiegów.

Zobacz także