Blog / Sól morska do włosów. Jak używać, jakie efekty przynosi?

Sól morska do włosów. Jak używać, jakie efekty przynosi?

Przyglądając się fotografiom z wakacji albo kadrach prosto z pokazów modowych, z zachwytem zatrzymujemy się na naturalnie wymodelowanych fryzurach i zawadiackich upięciach. Włosy na zdjęciach z plaży wyglądają obłędnie – delikatnie zmatowione, ale widocznie elastyczne i lejące się. Efektu z pewnością dodaje wiatr, którego imitacji nie znajdziemy na półkach sklepowych. Rezultat lejących się i naturalnie wyglądających włosów uzyskamy wykorzystując wspaniały produkt, płynący prosto z natury – dzięki soli morskiej.Sól morska do włosów. Jak używać, jakie efekty przynosi

Potocznie zwane „plażowymi falami”, z pozoru delikatnie splątane pukle włosów – to trend fryzjerski, który od kilku sezonów naśladują największe trendsetterki i ikony mody. Ten motyw fryzury przywodzi na myśl wakacyjne chwile, zroszoną od wody skórę i dotyk promieni słonecznych. Oszałamiający efekt nie jest wynikiem zastosowania drogich preparatów, ani specjalistycznych umiejętności fryzjerów. Wbrew pozorom stworzenie własnej interpretacji takiej fryzury, będzie proste i nie wymagające nakładów czasu. Dodatkowo, warunki domowe i kąpiel sprzyja powstaniu surferskiego looku.

Sól morska do włosów od wielu lat jest wykorzystywana jako jeden ze środków wspomagających modelowanie włosów, a dodatkowo, jak żaden inny produkt potrafi stworzyć z nich tak wyjątkową fryzurę, jaką są plażowe fale. Technika używania soli morskiej do włosów składa się z dwóch etapów – pierwszą jest stworzenie mieszanki z wodą i właśnie solą morską albo jej zakup, a kolejny etap to już tylko nanoszenie preparatu na delikatnie zwilżone włosy.

Sól morska do włosów – pielęgnacja i wzmocnienie

Lista efektów, jakie przynosi stosowanie soli morskiej do włosów składa się z kilku punktów. Efekt pięknych fal i lejących się kosmyków to nie jedyna zaleta, z jaką wiąże się stosowanie preparatów z tym naturalnie występującym składnikiem. Właściwości soli morskiej plasują się również w kategorii pielęgnacyjnej. Dzięki roztworowi wody z solą morską, zadbamy o nasze włosy i stworzymy niepowtarzalną fryzurę. Do właściwości pielęgnacyjnych soli morskiej zaliczamy działanie silnie oczyszczające i złuszczające. Po zanieczyszczeniach, które pozostają na włosach nie zostanie nawet ślad, a powłoka włosa będzie gotowa na przyjęcie innych preparatów stosowanych w ramach pielęgnacji. Dodatkowo, jeśli jesteśmy właścicielami kruchych i osłabionych włosów, sól morska zadziała na nie wzmacniająco, tym samym zmniejszając wypadanie czy rozdwajanie końcówek. Włączenie roztworu wody z solą morską do rytuału pielęgnacyjnego włosów, okaże się świetnym krokiem do poprawy ich kondycji i wzmocnienia struktury.

Jak stosować?

Stosowanie wody z solą morską na włosy, powinno odbywać się według pewnego rytuału – warto stosować ją 2-3 razy w tygodniu na lekko zwilżone włosy. Najlepszy efekt uzyskamy nakładając ją na włosy po kąpieli, dzięki temu będziemy się cieszyć efektem przez dłuższy czas. Kolejną zaletą soli morskiej jest wydajność w stosowaniu wspomnianego roztworu z wodą – wystarczy zaledwie kilka razy skropić włosy i rozczesać palcami. Zbyt duża ilość mogłaby zaszkodzić naszemu lekkiemu i wakacyjnemu lookowi, ale stosowanie preparatów z solą morską w rozsądnych ilościach, przyniesie zadowalające rezultaty!

Zobacz także