Blog / Sok z cebuli na włosy. Jak stosować i jakie właściwości ma cebula na włosy?

Sok z cebuli na włosy. Jak stosować i jakie właściwości ma cebula na włosy?

Sok z cebuli zagęszcza, wzmacnia i przyspiesza porost włosów. Ten tani i naturalny, domowy sposób pielęgnacji, może przynieść naprawdę zadziwiające efekty. Wystarczy, iż będziemy regularnie wcierali sok z cebuli w skórę głowy. Taki zabieg wzmocni cebulki włosów i sprawi, iż włosy będą rosnąć znacznie szybciej, a przy tym staną się ładniejsze i zdrowsze.

Sok z cebuli na włosy

Wcierka z cebuli to jeden spośród naturalnych sposobów na pielęgnację włosów, który jest stosowany przez blogerki na całym świecie. Ta bardzo tania metoda pozwoli na uzyskanie świetnych rezultatów i chociaż nakładanie cebuli na skórę głowy brzmi nieco dziwnie, z pewnością warto spróbować.

Sok z cebuli na skórę głowy – działanie

Sok z cebuli wykazuje działanie wzmacniające na cebulki włosów. Stymuluje je, dzięki czemu znacząco przyspiesza porost włosów. Masaż z użyciem soku z cebuli ma pozytywny wpływ na wygląd włosów. Stają się zdrowsze i znacznie mocniejsze. Cebula ma także działanie przeciwzapalne i antyseptyczne. Taka wcierka może również złagodzić reakcje alergiczne. Zmniejsza również znacząco przetłuszczanie się włosów.

Jak wykonać wcierkę z cebuli?

Przepis na wcierkę z cebuli do włosów jest bardzo łatwy. Wystarczy, iż obierzemy cebulę, pokroimy ją i włożymy do sokowirówki. Jeżeli nie dysponujemy tego rodzaju sprzętem, bez problemu możemy użyć blendera lub nawet ręcznej tarki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wcierka zamiast soku miała formę miąższu. Przygotowany produkt powinien zostać zużyty od razu. Wówczas będzie miał najlepsze działanie. Jeżeli zdecydujemy się na ręczne starcie cebuli, możemy uronić nieco łez. Dobra wiadomość będzie taka, iż naukowcy stworzyli cebulę, która nie wywołuje płaczu.

Jak stosować sok z cebuli na włosy?

Sok z cebuli trzeba wmasowywać w skórę głowy. Powinno się poświęcić na taka czynność minimum 10 minut. Zbawienne działanie będzie mieć nie tylko sama cebula, ale także wykonywany masaż. Mieszankę należy pozostawić na włosach przynajmniej na 30 minut, niemniej jednak można dłużej, jeśli mamy na to czas. Później trzeba zmyć ją delikatnym szamponem i zastosować odżywkę do włosów. Cebula może pozostawiać nieprzyjemną woń, zatem nie warto stosować tejże metody przed wyjściem z domu. Proponujemy wolny weekend albo wieczór.

Zastosowanie tego rodzaju wcierki na włosy brzmi nieco dziwacznie, jednakże ten babciny sposób jest znany od wielu lat, a przy tym skuteczny. Metoda jest zupełnie naturalna, tania i przynosi bardzo dobre rezultaty. Warto spróbować. Oczywiście wcześniej wykonajmy test alergiczny na małej powierzchni skóry, aby upewnić się, iż nie mamy uczulenia na cebulę.

Wypadanie włosów, a cebula

Nadmierne wypadanie włosów to jedno spośród zaburzeń, które nierzadko dotyka nie tylko kobiety, ale także i mężczyzn. O ile wypadanie do 100 włosów dziennie jest zupełnie normalne, to u niektórych osób liczba ta może być znacznie większa.

Niestety nie zawsze możliwe jest szybkie zapobieżenie takiemu problemowi, przez co włosy tracą stopniowo objętość, stają się cienkie i osłabione. Warto mieć na uwadze, iż nie chodzi tylko o kwestię estetyczną. Wypadanie włosów może również świadczyć o niedożywieniu, stresie i zaburzeniach hormonalnych.

Na szczęście możliwe jest zastosowanie w 100% naturalnych metod, dzięki którym możliwe będzie wzmocnienie włosów, zatrzymanie ich wypadania i pobudzenie wzrostu. Pośród przepisów na bujną czuprynę znajdują się liczne receptury, takie jak wspomniany wcześniej sok z cebuli, niemniej jednak można połączyć go z innymi składnikami, celem uzyskania jeszcze lepszego efektu.

Kuracja z cebulą i czosnkiem

Połączenie ze sobą soku z cebuli i czosnku wzmacnia włosy od cebulek, co powstrzymuje ich nadmierne wypadanie. Duże stężenie związków siarki w połączeniu wraz z witaminami zawartymi w cebuli i czosnku wspomaga proces regeneracji skóry głowy, pobudzając równocześnie wzrost włosów. Oto przepis:

  • 6 ząbków czosnku,
  • 4 surowe cebule,
  • 1/2 szklanki wody.

Sposób przygotowania 

Należy obrać cebulę i czosnek, a następnie umieścić je w malakserze i zmiksować całość z wodą. Upewnijmy się, czy płyn uzyskał odpowiednią, jednolitą konsystencję, a kiedy będzie już gotowy, trzeba go odcedzić przy pomocy sitka. Oddzielamy włosy pasemko po pasemku i wetrzyjmy sok w skórę głowy i pozostawmy na około pół godziny. Później wystarczy już tylko zmyć miksturę szamponem. Należy stosować taki zabieg trzy razy w tygodniu.

Kuracja z olejków i cebuli na wypadanie włosów

Taką alternatywę zaleca się głównie tym, którzy zmagają się z wypadaniem włosów, a przy tym z przesuszoną skóry głowy. Cebula i olejki zawierają związki nawilżające i regenerujące, które pomagają w naturalnej regulacji poziomu pH skóry, oraz w zmniejszaniu wypadania włosów i w dodawaniu im blasku. Składniki to:

  • 1 łyżka oliwy z oliwek,
  • 2 łyżki oleju kokosowego,
  • 2 surowe cebule.

Sposób przygotowania

Należy obrać cebulę i zmiksować ją wraz z oliwą z oliwek i olejem kokosowym. Kiedy już uzyskamy gęstą pastę, rozdzielmy włosy na kilka części i wetrzyjmy miksturę w skórę głowy, wykonując równoczesny masaż. Środek powinien pozostać na włosach około 30 minut. Później trzeba go zmyć szamponem.

Zobacz także