Blog / Skuteczne sposoby na myszy. Jak odstraszyć, jak się pozbyć niechcianych szkodników?

Skuteczne sposoby na myszy. Jak odstraszyć, jak się pozbyć niechcianych szkodników?

Szukasz sposobu na pozbycie się myszy bez konieczności użycia pułapek lub trucizny?

Czy wiesz, że istnieje wiele produktów znajdujących się w gospodarstwie domowym, które można wykorzystać do skutecznego odstraszania myszy i trzymania ich z dala od domu?

Istnieje również kilka dobrych środków dostępnych w sklepach. Pomogą one odstraszyć myszy bez konieczności krzywdzenia tych zwierząt.Skuteczne sposoby na myszy. Jak odstraszyć, jak się pozbyć niechcianych szkodników

Wykorzystaj zapach wydobywający się z kulek na mole

Pragniesz odnieść sukces w odstraszaniu myszy z okolic swojej kuchni? Niewiele osób wie, że kulki na mole wydzielają z siebie zapach, którego nie znoszą myszy. Wielu z nas po przeprowadzeniu się na farmę lub w odosobnione miejsce musi zmierzyć się ze strasznym problemem. Może się okazać, że garstka myszy postanowi wcielić się w rolę nowych współlokatorów przybytku. Ważne jest to, aby działać szybko, zanim zdążą się rozmnożyć.

Kupowanie pułapek to jeden ze sposobów, który przychodzi na myśl każdemu z nas. Niestety jest to metoda, która wiąże się z zabijaniem tych stworzeń. Ponadto warto mieć na uwadze, że zabicie kilku myszy nie powstrzyma kolejnych przed wejściem do naszego domu.

Wypróbuj zapachy odstraszające myszy w postaci kulek na mole, a zażegnasz kłopot z gryzoniami poszukującymi jedzenia w twojej spiżarni.

W końcu zapach rozproszy się i myszy wrócą. Dlatego też warto mieć nowe opakowanie na zapas i wymieniać je, aby działało to jako strategia długoterminowa. Częstotliwość wymiany kulek na mole powinna wynosić maksymalnie kilka miesięcy.

Uwaga: Do wszystkich posiadaczy zwierząt domowych! Kulki na mole zawierają toksyczne substancje. Dlatego też, jeżeli mamy w domu kota lub psa o większych rozmiarach, warto rozważyć inną opcję. Zaciekawione zapachem zwierze mogłoby połknąć kulkę na mole, co doprowadziłoby do zatrucia.

Amoniak to kolejny z zapachów, który działa jako skuteczny sposób na myszy

Amoniak to kolejny zapach, który może spowodować, że myszy postanowią udać się w przeciwnym kierunku. Powodem, dla którego amoniak działa tak dobrze, jest to, że mysz interpretuje ten zapach jako mocz drapieżnika. Nie są wówczas tak chętne co do tego, aby wejść na dany obszar, na którym mogą potencjalnie spotkać drapieżniki.

Możesz używać amoniaku w podobny sposób jak kulki na mole. Umieść niewielką ilość w szklance lub słoju w pobliżu miejsc, w których spotykasz myszy. Niektóre osoby unikają tej metody w obawie o to, aby nie rozlać naczynia z cieczą. Miejsca, w których myszy często starają się ukryć przed naszym wzrokiem to głównie trudno dostępne rogi z tyłu szafek i innych większych mebli. Dlatego też otwarty pojemnik z tyłu szafy w końcu może zostać przewrócony. Nie jest również bezpieczne pozostawianie go bez opieki w domach ze zwierzętami domowymi lub małymi dziećmi.

Możemy też rozważyć przemywanie obszarów, w których napotkaliśmy myszy za pośrednictwem amoniaku. Jest to mniej skuteczny sposób, jednak wystarczy, aby przechadzająca się w okolicy mysz wyczuła zapach mający ją odstraszyć. Dodatkowo każda osoba, która boryka się z problemem w postaci gryzoni, powinna wiedzieć, że amoniak jest świetnym sposobem na wyczyszczenie miejsc, w których myszy pozostawiły swoje odchody.

Podczas czyszczenia amoniakiem należy zachować ostrożność. Upewnij się, że pomieszczenie ma odpowiednią wentylację lub otwórz okno, załóż rękawiczki i tymczasowo usuń zwierzęta domowe lub dzieci z lokalizacji. Po zakończeniu wyjdź na zewnątrz i zaczerpnij świeżego powietrza.

Kulki nasączone olejkiem eterycznym o zapachu mięty

Podczas zastosowania tej metody należy umieścić bawełniane kulki nasączone aromatem mięty pieprzowej w miejscach, w których myszy mogą wejść do twojego domu. To bardzo ważny krok, którego nie można przeoczyć.

Myszy muszą wąchać olejek miętowy jeszcze przed wejściem do domu, aby w ostateczności postanowiły do niego nie wchodzić. Jest to sztuczka, którą wykorzystywano dawno temu. Jeśli myszy są już w twoim domu, nie odejdą. Znajdując miętę w kilku rogach pomieszczeń, po prostu znajdą nowe miejsce, które nie zostało nasączone zapachem.

Zobacz także