Blog / Polerowane włosów – na czym polega ten zabieg i jakich efektów można się po nim spodziewać?

Polerowane włosów – na czym polega ten zabieg i jakich efektów można się po nim spodziewać?

Długie, gęste i zadbane włosy to najlepsza wizytówka kobiety. Aby jednak włosy były piękne musimy zapewnić im specjalną troskę, a nierzadko korzystać z profesjonalnych zabiegów. Bardzo popularnym zabiegiem jest polerowanie włosów. Na czym polega? Czy warto zdecydować się na polerowanie włosów?

Zabieg polerowania włosów

Polerowanie włosów – co to za zabieg?

Polerowanie włosów to profesjonalny zabieg, który wykonywany jest w salonach fryzjerskich. Inaczej nazywany jest też odkurzaniem. Jest to nowa, innowacyjna metoda dedykowana kobietom z rozdwajającymi się końcówkami włosów. Zabieg pozwala uzyskać zdrowo wyglądającą fryzurę bez niepotrzebnego skracania włosów.

Dlaczego polerowanie włosów staje się coraz bardziej popularne? Prawdą jest, że większość domowych sposób na rozdwojone końcówki nie przynosi pozytywnych rezultatów. Najczęściej jedyną metodą okazuje się wtedy ich obcięcie, co spowalnia proces ich zapuszczania. Natomiast polerowanie włosów sprawia, że kosmyki stają się gładkie, miękkie i błyszczące oraz wyglądają na zdrowe.

Polerowanie włosów – jak wygląda zabieg?

Polerowanie włosów może przeprowadzić salon fryzjerski zaopatrzony w specjalną maszynkę z nakładką. Urządzenie takie posiada pojemnik do którego trafiają kosmyki włosów. Zanim fryzjer przystąpi do polerowania włosów dzieli je na cienkie pasma równej objętości.

Do takiego zabiegu nadają się jedynie gładkie włosy. Jeżeli więc klientka ma naturalnie kręcone włosy, należy je wcześniej wyprostować prostownicą.

Podczas wykonywania zabiegu każde wcześniej przygotowane pasmo włosów trafia do maszynki, którą przesuwa się od nasady, aż po końcówkę kosmyków. Specjalna nasadka usuwa powyginane i odstające włosy, zostawiając pasma zdrowe, gładkie i przylegające. Czynność tą powtarza się w przypadku każdego pasma, co trwa około godziny. Czy włosy podczas polerowania ulegają skróceniu? Zazwyczaj skrócone zostają jedynie 2-3 milimetry, co jest prawie niezauważalne. W przypadku kosmyków bardziej zniszczonych może to być kilka milimetrów więcej.

Polerowanie włosów – czy warto zdecydować się na ten zabieg?

Polerowanie włosów przy użyciu tej nowoczesnej technologi ma bardzo wiele zalet. Szybko i skutecznie potrafimy poprawić kondycję kosmyków. Pozbywamy się zniszczonych, rozdwojonych końcówek, a fryzura prezentuje się zdrowo i gładko. Co więcej, włosy są miękkie i pięknie błyszczą stając się naszą prawdziwą ozdobą.

Zaletą polerowania włosów jest również to, że nie trzeba długo czekać na efekty. Włosy są w widocznie lepszej kondycji od razu po przeprowadzeniu zabiegu. Ten sposób jest bezpieczny, prosty oraz bardzo skuteczny. Gdy wykonywany jest przez doświadczonego fryzjera możemy uzyskać gwarancję, że nasze kosmyki będą w dużo lepszej kondycji.

Komu polecany jest zabieg polerowania włosów?

Polerowanie włosów to zabieg polecany szczególnie osobom, które niezadowolone są z wyglądu swoich końcówek. Bardzo często włosy danej klientki są zdrowe i nawilżone, jednak ich końcówki pozostawiają wiele do życzenia. W tej sytuacji ten prosty zabieg może przynieść doskonałe efekty. Na polerowanie włosów można zdecydować się również wtedy, gdy włosy rozdwajają się na całej długości – często zdarza się, to gdy lubimy nosić je rozpuszczone.

Na zabieg polerowania włosów decydują się kobiety, które mają dłuższe włosy i pragną je zapuszczać. Dzięki temu nie muszę regularnie ich skracać, co wydłuża czas zapuszczania, a włosy prezentują się estetycznie. Z zabiegu szczególnie będą zadowolone osoby, które mają włosy cieniowane lub podcięte na kształt litery U, gdyż są one bardziej podatne na rozdwajanie.

Kto nie powinien korzystać z zabiegu polerowania włosów?

Chociaż polerowanie włosów to zabieg bezpieczny i prosty istnieją wyjątkowe sytuacje, w których nie rekomenduje się stosowania go. Najczęściej zdarza się to w sytuacji, gdy włosy są bardzo zniszczone po całości – od nasady, aż po końce. Zabieg polerowania włosów, nie przyniósłby wtedy pożądanych efektów, a jeszcze bardziej osłabiłby kosmyki.

Kobiety, których włosy są słabe i rzadkie, a końcówki mocno zniszczone powinny, zamiast polerowania włosów zdecydować się na podcięcie ich w tradycyjny sposób. Zabiegu nie poleca się też u osób z chorobami skóry głowy, na przykład w przypadku grzybic.

Polerowanie włosów – świetna metoda na rozdwojone końcówki

Polerowanie włosów to metoda, którą pokochały kobiety na całym świecie. Dzięki nim możemy cieszyć się zdrowymi włosami, które są gładkie i miękkie. Warto jednak pamiętać, że efekty zabiegu utrzymują się jedynie kilka miesięcy, gdyż wraz ze wzrostem pasm włosy zaczynają się rozdwajać. Polerowanie włosów to również metoda kosztowna oraz długa. Warto więc po wykonanym zabiegu zapobiegać rozdwajaniu się końcówek. Jak można to robić?

Doświadczeni fryzjerzy zalecają do mycia włosów stosować letnią wodę, a podczas samego procesu wykonywać delikatny masaż skóry głowy, który pobudza cebulki włosowe do wzrostu. Należy pamiętać o regularnym nawilżaniu oraz odżywianiu kosmyków. Niemałe znacznie odgrywa zbilansowana oraz zdrowa dieta, która dostarcza do organizmu wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Zobacz także