Blog / Piwo na włosy – maseczki, kręcenie, nadawanie blasku włosom

Piwo na włosy – maseczki, kręcenie, nadawanie blasku włosom

Niepasteryzowane piwo pszeniczne, które jest wysokiej jakości to bogate źródło witamin i substancji odżywczych niezbędnych do tego, aby włosy były zdrowe i piękne. Już w starożytności stosowano piwo do polepszenia kondycji włosów. Również w domu możemy wykonać podobny zabieg i na bazie piwa i stworzyć szampon, odżywkę, maseczkę, a nawet spray do stylizacji włosów, który je nabłyszczy i utrwali fryzurę.

Kufel piwa

Spray do włosów z piwa

Kosmetyk otrzymany jedynie z wymieszania wody i piwa w równych proporcjach to bardzo mocny naturalny, lakier do włosów. Nie musimy używać wysuszającej włosy lokówki, by stworzyć piękne fale, czy skręty. Wystarczą tradycyjne wałki i zrobiony w domu spray, którym trzeba spryskać mokre włosy nakręcone na wałki. Kręcenie włosów na piwo nie tylko pomoże stworzyć trwały efekt o jakim marzymy, ale zapewni także połysk całej fryzurze. Jednocześnie spray odżywi nasze włosy. Warto zauważyć, że piękny blask bijący od włosów, po zastosowaniu sprayu na bazie piwa, to efekt działania cukrów występujących w tym trunku.

Maseczka z piwa na włosy

Maseczka z piwa na włosy to produkt, który możemy uzyskać dodając dwie łyżki olejku jojoba do szklanki ciepłego piwa. Tak przygotowany specyfik wystarczy wetrzeć we włosy i spłukać po 15  minutach. Najlepsze rezultaty otrzymamy jednak stosując taki preparat domowej roboty, jak maseczka na włosy z jajka i piwa. Żółtko jaja kurzego, kilka łyżek olejku arganowego i pół szklanki jasnego piwa połączone razem, tworzą właśnie taką maseczkę. Nałożona na 20 minut na włosy raz w tygodniu przyniesie widoczne efekty w postaci pięknych włosów.  Warto podkreślić również, że przyjemny dla niektórych, specyficzny zapach piwa jest całkowicie niewyczuwalny po spłukaniu  maseczki. Piwo na włosy możemy również stosować formie nierozcieńczonej. Wystarczy wypłukać włosy w naczyniu z ciepłym piwem. Ten sposób może znacząco wpłynąć na kondycję naszych włosów – będą one mocniejsze i gładsze w dotyku.

Efekty stosowania piwnych kosmetyków

Białko znajdujące się w chmielu i słodzie piwnym regeneruje ubytki w strukturze włosów. Dzięki temu matowe włosy pozbawione blasku stają się po zastosowaniu maseczki, czy płukanki z piwa błyszczące i miękkie. Matowe włosy to również sygnał, że brakuje im witamin. W piwie znajduje się ich wiele. Zwłaszcza z grupy B, które wnikają w głąb włosa przywracając im połysk i zdrowy wygląd. Przy dłuższym stosowaniu takich kosmetyków możemy ograniczyć wypadanie włosów niwelując tym samym łysienie. Jednocześnie piwo ma właściwości oczyszczające. Wpływa również na działanie gruczołów łojowych. Dzięki temu włosy bardzo wolno się przetłuszczają, a na głowie nie pojawia się łupież.

 Potwierdzeniem dobroczynnego działania piwnych preparatów jest fakt, iż mimo dostępności skutecznych kosmetyków do włosów wiele osób woli nadal stosować domowe kosmetyki z piwa.  Jednak, aby utrzymać włosy w dobrej kondycji niezbędna jest również prawidłowo zbilansowana dieta bogata w cynk, miedź i produkty bogate w białko oraz witaminy B i C.

Zobacz także