„Nijaki”, „mysi”, „bez wyrazu” – oto tylko kilka określeń stosowanych do scharakteryzowania naturalnego koloru włosów wielu Polek i ogólnie Słowianek. Dlaczego „mysie” włosy są tak nielubiane? Jaki typ kolorystyczny może stać za większością kobiet, które mają taki naturalny kolor włosów? Na jaki kolor można pofarbować takie włosy, aby całość wyglądała dobrze? Na te wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź w naszym dzisiejszym artykule.
„Mysie” włosy, czyli jakie?
Kiedy pada określenie „mysie” włosy, wiele osób może już mieć przed oczami obraz szaro-brązowych włosów w zimnym odcieniu, który dla niektórych osób jest bardzo nijaki i mało wyrazisty. I rzeczywiście – „mysi” kolor włosów w rywalizacji na moc koloru zdecydowanie przegrywa z rudością, intensywnym brązem, złocistym blondem czy z głęboką czernią, ale czy faktycznie nie ma nic w sobie? Zanim przejdziemy do zalet „mysich” włosów, koniecznie pomyślcie o topowych modelkach. Jakiego koloru włosy pojawiają się na wielkich wybiegach najczęściej? Które modelki są najbardziej rozchwytywane? Oczywiście! „Mysi” kolor włosów ma wzięcie na wybiegach i w domach mody największych projektantów.
Zalety „mysich” odcieni włosów są duże…
„Mysie” włosy często korespondują z jasną karnacją i bardzo delikatną urodą kolorystycznego typu jakim jest lato. Kolor włosów jest – często podobnie jak i cała uroda – bardzo subtelny, nienarzucający się i bardzo eteryczny. Oczy często mają jasny kolor, co świetnie współgra i doskonale się komponuje. Taki „mało wyrazisty” odcień włosów ma ważną zaletę – nie przyciąga do siebie wzroku, przez co patrzący widzi całą urodę danej osoby, a nie tylko „krzyczący” kolor, jaki ma na głowie. Co więcej, tzw. „mysi” kolor włosów to jeden z odcieni, które trudno jest uzyskać przez farbowanie. Inaczej mówią, jeżeli nie masz naturalnych włosów w takim kolorze to trudno będzie o pofarbowanie na idealnie „mysi” odcień”. Przez to można powiedzieć, że tego typu włosy są bardzo oryginalne. Dodatkowo podczas opalania zdarza się, że włosy nabierają refleksów, które także ciężko byłoby uzyskać w salonie fryzjerskim. Odcień można nazwać neutralnym, dlatego zarówno rozjaśnianie, jak i pociemnianie raczej się powiedzie.
Mam „mysie” włosy – jaki to typ kolorystyczny?
Określenie typu kolorystycznego wymaga wiedzy na temat cech cery, koloru oczu i warg. Kolor włosów to tylko jeden z elementów, które mają tutaj jakąś wagę, ale faktem jest, że najczęściej kolor „mysi” pojawia się w przypadku zimnego typu kolorystycznego, jakim jest przygaszone lato. Inne cechy charakterystyczne tego typu kolorystycznego to zimny – szary lub różowy odcień cery oraz chłodne oczy – szare, szaro-zielone lub szaro-niebieskie. Jeżeli ten opis zgadza się z Tobą, to możesz być przygaszonym latem. Jak tą informację wykorzystać w praktyce? Na zakupach zwróć uwagę na ubrania w lekko przygaszonych kolorach. Delikatne odcienie i stonowane oraz przytłumione będą dla Ciebie idealne. Chodzi o to, aby intensywne barwy nie przytłoczyły Twojej urody, która należy do delikatnych. W Twojej szafie sprawdzą się błękity, delikatne róże, jasne fiolety, piaskowa żółć, granaty, szarość czy malinowe czerwienie.
Farbujemy „mysie” włosy
Zalety „mysiego” koloru włosów Cię nie przekonują? Chcesz koniecznie przefarbować włosy i zmienić swoją fryzurę? „Mysie włosy” łatwo można odświeżyć przy pomocy pasemek albo ombre. Stonowany odcień zimnego brązu jest idealną bazą do takich rozwiązań. Jeżeli interesują Cię zupełnie inne kolory, postaraj się, by ich odcienie były zgodne z Twoim typem kolorystycznym. Jeżeli jesteś przygaszonym latem, dobierz zimne odcienie. Rozjaśnienie włosów może być dobrym pomysłem jeżeli Twoja cera jest jasna. Bardzo ciemny brąz, który swoją głębią przypomina czerń może być aż za mocny w przypadku bardzo delikatnej urody i jasnej oprawy oczu. W dopasowaniu koloru włosów do typu kolorystycznego i urody chodzi o to, aby kolor włosów nie przytłaczał, aby wyglądał naturalnie i dobrze komponował się z całą resztą. Kiedy masz ciemniejszą karnację kolor blond może wyglądać nienaturalnie, dlatego staraj się go unikać.
Zobacz także
- Piwo na włosy – maseczki, kręcenie, nadawanie blasku włosom
- Polerowane włosów – na czym polega ten zabieg i jakich efektów można się po nim spodziewać?
- Rekonstrukcja włosów. Jak zregenerować bardzo zniszczone włosy?
- Rozdwojone końcówki włosów – jak sobie z nimi radzić?
- Rozjaśnianie włosów cytryną. Instrukcja krok po kroku