Blog / Marynowany filet z indyka

Marynowany filet z indyka

Marynowane mięso to niewątpliwie smak niejednego dzieciństwa. Gotowały w ten sposób zarówno nasze mamy, jak i babcie. Dlaczego zatem nie kultywować tego wspaniałego sposobu na obróbkę mięs? W poniższym przepisie wykorzystamy filety z indyka. Proponowany sposób przygotowania pozwala na otrzymanie niezwykle soczystych i świeżych w smaku dzięki odpowiednim przyprawom kawałków mięsa bez względu na to, czy zdecydujemy się na dłuższą, czy też krótszą obróbkę termiczną.
Marynowany filet z indyka

Stopień trudności podczas przygotowania

Zarówno przygotowanie, jak i składniki, których będziemy potrzebowali, nie powinny sprawić kłopotów nawet amatorowi gotowania. Jedyny mankament tego przepisu to fakt dotyczący tego, że marynata będzie potrzebowała kilku godzin, aby poleżeć wraz z mięsem w lodówce. W ten sposób wydobędziemy prawdziwy smak do wnętrza naszego indyka. Zaleca się pomyśleć o tym przepisie na dzień przed gotowaniem. Wówczas zostawimy mięso w lodówce, a czas, który tam spędzi w oczekiwaniu na wsiąknięcie marynaty, nie sprawi nam problemów. Stopień trudności: łatwy.

Z sugerowanych składników otrzymamy 2 porcje posiłku.

Składniki:

  • 2 ząbki zmielonego czosnku
  • Kilka łyżek oleju roślinnego
  • Łyżka stołowa cukru brązowego
  • Sól, pieprz, bazylia
  • 2 kawałki filetów z indyka
  • 100ml sosu sojowego
  • 2 łyżeczki soku z cytryny

Przygotowanie

W małej misce mieszamy wszystkie przyprawy wraz z sosem sojowym i sokiem z cytryny. Marynatą dokładnie nacieramy nasze mięso. Po dokładnym zamarynowaniu należy umieścić mięso w pojemniku, który szczelnie przykryjemy. Możemy wykorzystać folię aluminiową lub papier do pieczenia, którym zawiniemy pojemnik z mięsem. Całość odstawiamy wówczas do lodówki na przynajmniej 4 godziny.

Po czterech godzinach nasze mięso powinno przesiąknąć aromatem i smakiem, który wydobędzie się z przypraw i sosu. Na koniec nacieramy mięso niewielką ilością oleju, dokładnie z każdej strony. Podgrzewamy piekarnik lub grill. Na rozgrzanym do 180 stopni urządzeniu należy umieścić nasze filety z indyka. Pieczemy je po 15 minut z każdej strony.

Zobacz także