Blog / Lśniące mocne włosy dzięki ziołom

Lśniące mocne włosy dzięki ziołom

Piękne zdrowe włosy to marzenie wszystkich kobiet, ale nie tylko. Panowie również chcieliby mieć bujne czupryny, tylko nie zawsze wiedzą, jak je uratować przed wypadaniem. Metoda jest bardzo prosta, wystarczy pic wywary z ziół i płukać nimi włosy. Metoda bezpieczna i skuteczna.

Zabieg polerowania włosów

Co uratuje nasze włosy przed wypadaniem?

Wypadanie włosów może być na podłożu chorobowym, dlatego warto najpierw zasięgnąć porady lekarza. Jeżeli okaże się, iż powodem tracenia włosów jest tylko brak krzemu w organizmie, wystarczy sporządzić wywar ze skrzypu polnego. Ta niska roślinka wyglądająca jak mała choineczka, uważana za chwast, jest ceniącą przez fryzjerów i zielarzy roślinką leczniczą.

Dzięki niej włosy szybko się regenerują i zyskują zdrowy lśniący wygląd. Skrzyp polny zbieramy latem, od początku lipca do końca sierpnia. Zebrane choineczki suszymy w cieniu. Gotowy susz zalewamy ciepłą wodą i gotujemy tak długo, aż w garnku pozostanie połowa wody. Przygotowanym w ten sposób wywarem płuczemy włosy. Jest też gotowy skrzyp na włosy płukanka (20), którym łatwo i szybko spłuczemy włosy. Efekt będzie taki sam, jak przy płukance, którą sami zrobimy.

Jest też alternatywa doustna. Możemy sporządzić sobie herbatkę do picia, ale jeżeli nie mamy ochoty lub czasu na uszykowanie naparu do picia  we własnym zakresie, możemy poratować się herbatką ze skrzypu do picia albo kapsułkami skrzyp na wypadanie włosów (40). Obecnie jesteśmy bardzo zagonieni i opcja kapsułki jest dla nas najlepszym rozwiązaniem.

Czarujący poblask włosów

Aby nasze matowe włosy odzyskały swój piękny blask, wystarczy płukać włosy wywarem ze skrzypu lub go pić albo stosować jedno i drugie. Po pewnym czasie (zazwyczaj po około 4 tygodniach następuje znaczna poprawa kondycji naszych włosów.

Dzięki piciu wywaru lub płukaniu nim włosów doprowadzimy do równowagi krzemowej w naszym organizmie. Gdy włosy odzyskają blask, warto nadal kontynuować skrzyp do picia na włosy (10). Kuracje możemy wzmocnić poprzez dodanie do herbatki pokrzywy, która zawiera bardzo dużo składników odżywczych, tak samo, jak skrzyp polny, a podając razem ze skrzypem osiągniemy dużo szybciej równowagę krzemionkową w naszym organizmie.

Właściwości skrzypu polnego

Skrzyp polny tabletki na włosy (10) jest doskonałą alternatywą dla osób zabieganych. Wystarczy łyknąć tabletkę, popić wodą i czekać na pozytywne rezultaty odnowy ilości włosa oraz poprawy jego kondycji. Skrzyp jest naszpikowany krzemionką, która w naszym organizmie jest niezbędna. Oprócz tego, iż ratuje nasze włosy i przywraca im piękno, skrzyp ma działanie ogólnoustrojowe i krzemionka w nim zawarta jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.

Krzemionka pilnuje naszej przemiany materii, przeciwdziała tworzeniu się kamieni w  układzie moczowym, chroni przed miażdżycą. Dba także o elastyczność naszej cery oraz uelastycznia ścianki żył. Rewelacyjne jest także to, iż ułatwia gojenie się ran, odnawia tkankę łączną, włosy przestają się  rozdwajać. Oprócz tego włosy przestają być matowe i zahamowany zostaje proces wypadania włosów. Poprawia się kondycja paznokci i całej skóry.

Tępiony jak chwast

Skrzyp głęboko się ukorzenia i trudno go zwalczyć na polach i łąkach, dlatego niektórzy wytępili ten cenny dar Natury niemal doszczętnie. Na szczęście są pola, gdzie skrzyp może sobie rosnąć obficie, ku uciesze gospodarza, który oddaje to cenne ziele do fabryki leków i suplementów. Stamtąd dostajemy gotowe kapsułki do łykania oraz płyn do płukania włosów. Nie zawadzi dodać kieliszek płukanki do wanny, w której zamierzamy się wykąpać. Poleżenie w wodzie z krzemionką odżywi cały nasz organizm poprzez wchłonięcie krzemu przez skórę prosto do krwiobiegu.

Jeżeli mamy kawałek własnego ogródka i skrzyp u nas wyrośnie pod płotem, pozwólmy mu rosnąć i się rozmnażać, niech ten cudowny chwast się odrodzi i cieszy się nową sławą. Dobrze mieć w ogródku także pokrzywę, ma ona dużą ilość żelaza. Łącząc ją ze skrzypem, otrzymamy skrzyp i pokrzywę na porost włosów (10) z jeszcze większą siłą działania. Skrzyp jest najlepszym zielem do amatorskiego stosowania, jednak dla wygody możemy zawsze sięgnąć po gotowe tabletki lub płukanki.

Zobacz także