Blog / Jaki kolor włosów do zielonych oczu?

Jaki kolor włosów do zielonych oczu?

Masz zielony kolor oczu i chciałabyś coś zmienić w swoim życiu? Zmiana fryzury to często dla kobiet pierwszy krok do bardziej poważnych decyzji. Znudziła Ci się Twoja aktualna fryzura i szukasz inspiracji oraz pomocy w zakresie wyboru odpowiedniego koloru, który najlepiej będzie się komponował z zieloną tęczówką oczu? Jeżeli tak to bardzo dobrze trafiłaś, bo w naszym dzisiejszym artykule odpowiadamy na pytanie o to, jaki kolor włosów najbardziej będzie pasował do zielonych oczu.

Zielone oczy

Zawsze „na tak”, czyli naturalny odcień włosów

Jeżeli malowałaś już włosy i teraz zastanawiasz się nad kolejnym farbowaniem koniecznie wróć do swoich starych zdjęć sprzed lat, na których Twoje włosy miały jeszcze naturalny odcień. Powrót do koloru naturalnego może być bardzo dobrym pomysłem, ponieważ naturalny odcień znakomicie współgra z Twoją urodą. Aby się o tym przekonać koniecznie sprawdź stare zdjęcia i postaraj się o obiektywną ocenę np. przyjaciół czy rodziny.

Zastanawiasz się nad kolorem? Najpierw sprawdź swój typ kolorystyczny

Jeżeli chcesz nieco zaszaleć i powrót do naturalnego koloru włosów nie znajduje się nawet na najdalszych miejscach na liście Twoich marzeń, przed wybraniem się do fryzjera pomyśl o swoim typie kolorystycznym. Często mówi się np. o tym, że przy zielonych oczach pasują rude kolory włosów. Ale czy będzie tak i u Ciebie? Wiele jednak zależy od Twojego typu kolorystycznego. Najogólniej w świecie typy kolorystyczne urody można podzielić na ciepłe oraz chłodne. Osobom o chłodnym typie urody dobrze będzie w chłodnych odcieniach, a tym paniom, które mają typ ciepły – lepiej będzie w kolorach cieplejszych.

Zielone oczy – jaki kolor bardziej Ci pasuje – zimny czy ciepły?

Zimne typy kolorystyczne, czyli lato oraz zima cechuje to, że dobrze wyglądają w chłodnych kolorach, a ciepłe (wiosna i jesień) – zdecydowanie korzystniej prezentują się w ciepłych odcieniach. Zielony kolor tęczówki oka mogą mieć zarówno osoby z zimnym, jak i z ciepłym typem kolorystycznym. Jak sprawdzić do której kategorii się zaliczasz? Jest wiele szkół i sposobów. Można na przykład zebrać wiele kolorowych tkanin (ubrania, ręczniki, pościel itp.), podzielić je na grupę odcieni zimnych oraz ciepłych, a potem przykładając je do twarzy przed lustrem określić, w jakich kolorach jest nam lepiej. Wiele też może dać obserwacja tęczówki oka. Ciepłe typy kolorystyczne często mają jasne plamki na tęczówce. Oczy lata oraz zimy będą raczej chłodne. Wiele stylistek modowych oraz kolorystek rozróżnia typy kolorystyczne według pór roku – zimne: lato i zimę oraz ciepłe: jesień i wiosnę, ale do potrzeb wyboru koloru włosów wystarcza tylko wiedza to tym, że dzielimy je na chłodne oraz ciepłe.

Zielone oczy + jasna karnacja – co wybrać?

Przy jasnej karnacji i zielonych oczach z jasnymi plamkami w ciepłym odcieniu świetnie sprawdzą się włosy rude oraz ciepłe brązy. Szczególnie przy jasno-zielonych oczach i delikatnej urodzie utrzymanej w ciepłym tonie dobrze będzie wyglądać ciepły odcień blond. Taki kolor włosów dobrze podkreśli urodę i nada jej jeszcze więcej świeżości. Jeżeli posiadasz zimny typ kolorystyczny (Twoja cera jest bardziej różowa niż brzoskwiniowa) i masz zielone albo zielono-szare oczy postaw na zimne brązy (także te ciemne). Alternatywą może być także blond, ale koniecznie w chłodnych tonach, które będą dobrze korespondowały z Twoją urodą.

Co będzie odpowiednie w przypadku zielonych oczu i ciemnej karnacji?

Jeżeli masz ciemną, brzoskwiniową cerę oraz zielone oczy wspaniale możesz wyglądać w ciepłych brązach. Przy bardzo ciemnej karnacji możesz postawić również na bardzo ciemny brąz przypominający wręcz kolor czarny. Jeżeli Twoja cera jest ciemna, ale jednocześnie ziemista, zastanów się nad zimnym brązem. Przy ciemnej cerze zazwyczaj zaleca się unikanie jasnych kolorów włosów, ponieważ łatwo wtedy o uzyskanie nienaturalnego efektu. Zamiast jasnych włosów możesz zdecydować się lekko rozjaśniane końcówki (ombre) albo delikatne pasemka. Zwróć jednak uwagę, aby ton pasemek i końcówek był zgodny z Twoim typem kolorystycznym – chłodne odcienie dla zimy i lata oraz ciepłe dla wiosny oraz jesieni.

Zobacz także