Blog / Jak zwiększyć objętość włosów domowymi sposobami?

Jak zwiększyć objętość włosów domowymi sposobami?

Jak zwiększyć objętość włosów? To pytanie nurtuje wiele osób. Piękne gęste włosy to marzenie każdej pani i niejednego pana. Włosy to element urody, na który w pierwszej kolejności zwraca się uwagę. Ładne, gęste włosy dodają uroku, sprawiają, że twarz ładnie wygląda, a rysy staję  się przyjemniejsze. Niestety, nie każda osoba może pochwalić się pełnymi objętości włosami. Ale, na szczęście, są sposoby, które pozwalają zwiększyć objętość włosów oraz podnieść włosy u nasady.

Kobieta z puszystymi włosami

Jak zwiększyć objętość włosów – domowe sposoby

Domowe sposoby na zwiększenie objętości włosów należy wykonywać regularnie, dzięki temu włosów optycznie będzie więcej, będą puszyste i pełne życia. Jak zwiększyć objętość włosów naturalnie? Pomocne będą różnego rodzaju zabiegi i preparaty, które można stosować w domu, bez potrzeby wizyty u fryzjera.

  • Częste mycie włosów – nic tak nie psuje wrażenia objętości, jak tłuste, zaniedbane włosy. Czyste włosy zawsze wyglądają lepiej, są uniesione, lekkie. Dodatkowo często mycie wzmacnia włosy i dzięki temu są zdrowsze. Zanieczyszczenia, które zbierają się na włosach, mocno je obciążają, mogą powodować wypadanie włosów i hamować ich wzrost. Co kilka dni warto zastosować szampon oczyszczający, które zmyje pozostałości środków do pielęgnacji, usuniecie zalegający brud i tłuszcz.
  • Dobrze dobrane środki do pielęgnacji są odpowiedzią na pytanie, jak zwiększyć objętość włosów cienkich. Wiele kobiet posiada cienkie włosy, są one najczęściej uwarunkowane genetycznie, lub są wynikiem niewłaściwej pielęgnacji lub zbyt silnych środków do koloryzacji włosów. Rozwiązaniem są odpowiednie kosmetyki, przeznaczone do włosów cienkich, pozbawionych objętości. Warto wybrać środki o łagodnym składzie, który nie będzie obciążał włosów, a spowoduje, że fryzura podniesie, będzie sprawiać wrażenie bujniejszej. Szampony i odżywki do włosów bez objętości powinny zawierać substancje, które są odpowiedzialne za wzrost włosów, tj. silikony, keratyna, proteiny, kolagen. Skutecznie zwiększają objętość włosów składniki minerały pochodzenia morskiego, witamina E, ekstrakt z bawełny, krzem i aloes. Uniesienie włosów u nasady powoduje puder celulozowy, więc warto szukać go w składzie szamponów czy odżywek.Kosmetyki do włosów cienkich i pozbawionych objętości nie powinny zawierać substancji tłuszczowych, które spowodują, że włosy staną się ciężkie i pozbawione energii. Istotne, aby stosować kosmetyki z jednej serii, dzięki temu zawarte w nich substancje będą się wzajemnie uzupełniać i działać kompleksowo.
  • Jak jeszcze można zwiększyć objętość włosów? Bardzo pomocny może być masaż głowy. Masowanie skóry głowy przyczynia się do lepszego ukrwienia, przyśpiesza wzrost włosów i pobudza je do życia. Włosy stają się bardziej puszyste i zwiększają objętość.
  • Objętość włosów można zwiększyć poprzez umiejętne używanie pianki i lakieru do włosów. Są to produkty, które dają wrażenie objętości. Piankę należy nałożyć na włosy, zaczynając od nasady. Dodatkowo można wzmocnić efekt, susząc włosy głową w dół.
  • Polecane są naturalne płukanki, np. z piwa, pokrzywy czy rumianku, które wzmacniają włosy i lekko je unoszą.

Jak zwiększać objętość włosów – inne metody

Bardzo ważne jest umiejętne korzystanie z lokówki i prostownicy. Istotne, aby ograniczyć korzystanie z tych urządzeń, ponieważ gorące powietrze może osłabiać włosy, powodować ich kruchość i łamliwość.  Z drugiej strony lokówka potrafi rewelacyjnie podnieść włosy u nasady, spowodować, że optycznie będzie ich dużo więcej. Podobny efekt można uzyskać, stosując grubą szczotkę i unosząc nią włosy podczas suszenia lub stylizacji.

Jak zwiększyć objętość długich włosów

Włosy długie są ciężki i mają tendencje do opadania. Jeżeli zmiana fryzury i skręcenie włosów nie wchodzi w grę, warto stosować uczesania, które zwiększą objętość włosów. Polecana jest regularna zmiana przedziałka, która poskutkuje uniesieniem się włosów. Optycznie zwiększają włosy fryzury na bok, gruba grzywka czy karbowanie włosów. Na wielki wyjście można natapirować włosy. Dzięki temu fryzura uniesie się i będzie sprawiała wrażenie bardzo okazałej. Tapirowanie może jednak osłabiać włosy, więc nie powinno być stosowane regularnie. Do suszenia warto stosować suszarki z funkcją jonizacji i końcówką z dyfuzorem.

Jest wiele sposobów, które rozwiązują problem, jak optycznie zwiększyć objętość włosów. Warto stosować jest regularnie i łączyć ze sobą, wtedy z powodzeniem będzie można uzyskać efekt burzy włosów.

Zobacz także