Blog / Jak zrobić manicure tytanowy? Instrukcja krok po kroku

Jak zrobić manicure tytanowy? Instrukcja krok po kroku

Manicure hybrydowy jest sposobem na wspaniale wyglądające paznokcie, który pojawia się coraz częściej w ofercie salonów kosmetycznych. Odznacza się dużą trwałością. Posiada również właściwości pielęgnacyjne, które poprawiają stan zdrowia naszych paznokci.

Ręka z paznokciami pomalowanymi na czerwono

Manicure tytanowy został wymyślony w USA i od wielu lat cieszy się sporą popularnością. W naszym kraju dopiero zyskuje na popularności. Jest trwały, bowiem efekt utrzymuje się nawet do kilku tygodni, a pomimo tego nie trzeba go utwardzać z użyciem lampy, która emituje promienie ultrafioletowe. Manicure tytanowy może stać się alternatywą dla innych rodzajów manicure’u, np. akrylowego, żelowego, hybrydowego.

Manicure tytanowy – co go odróżnia od innych rodzajów manicure’u?

W salonach kosmetycznych wykonywane są różnorodne rodzaje manicure’u. Mogą one zostać podzielone według trwałości, w związku z czym wyróżniamy dwa jego rodzaje:

 • manicure klasyczny – wykonuje się go za pomocą lakierów do paznokci, który utrzymuje się do kilku dni i można go usunąć przy pomocy zwykłego zmywacza do paznokci,
 • długotrwały manicure – może utrzymywać się na naszych paznokciach nawet do kilku tygodni, a celem jego usunięcia potrzebne będą specjalistyczne urządzenia, albo silne płyny zawierające aceton.

Biorąc pod uwagę sporą wygodę, jaką zapewni nam trwały manicure, cieszy się on sporą popularnością. Najczęściej wykonywane spośród rodzajów manicure’u:

 • manicure hybrydowy – na oczyszczoną płytkę paznokci nakładany jest specjalistyczny preparat, który utwardzany jest później za pomocą lampy UV. Manicure hybrydowy jest swego rodzaju pancerzem dla paznokcia, który będzie chroniony przed rozdwajaniem się i łamaniem. Jest trwały i może utrzymać się aż do miesiąca,
 • manicure żelowy – celem wykonania tego rodzaju manicure, trzeba nałożyć specjalistyczny, żelowy preparat na płytkę paznokcia, albo na wcześniej przyklejony tips. Utwardza się go także za pomocą lampy UV. Ten manicure jest trwały. Jego usunięcie możliwe jest wyłącznie z użyciem frezarki, albo pilnika.
 • manicure akrylowy – wykonywany jest w podobny sposób do manicure’u żelowego, niemniej przy pomocy innych preparatów – liquidu zmieszanego z proszkiem akrylowym. Jest trwały i wygląda bardzo naturalnie, niemniej może wywołać reakcję alergiczną.

Na tle wymienionych powyżej rodzajów manicure’u wyróżnić można manicure tytanowy. Jest on połączeniem trwałości manicure akrylowego czy hybrydowego z zaletami manicure’u służącego do pielęgnacji. Preparaty, które używa się celem jego wykonania zawierają mnóstwo składników odżywczych, które wzmacniają płytkę paznokci. Są nimi chociażby witaminy A, D, E, jak i wapń. W skład preparatów używanych do wykonania manicure’u tytanowego wchodzi także dwutlenek tytanu i polimer akrylowy, które zapewnią trwałość, jak również nadtlenków benzoilu (substancja dezynfekująca).

Paznokcie tytanowe krok po kroku

Manicure tytanowy wykonywany jest inaczej niż pozostałe rodzaje manicure. Poniżej instrukcja krok po kroku:

 • najpierw paznokcie powinny zostać dokładnie oczyszczone,
 • kolejna czynność to nadanie i właściwego kształtu i usunięcie wystających skórek,
 • płytkę paznokci należy odtłuścić i zmatowić,
 • na właściwe przygotowaną płytkę nakładana jest baza żelowa,
 • po nałożeniu żelu palce zanurzane są w kolorowym proszku,
 • nadmierna ilość pyłku powinna zostać strzepnięta. Proszek bez problemu można usunąć ze skóry,
 • zwykle konieczne będzie powtórzenie czynności z poprzednich punktów (po tym jak wyschnie pierwsza warstwa). Na paznokcie można nałożyć co najmniej kilka warstw – im będzie ich więcej, tym trwalszy manicure otrzymamy. Warto jednakże pamiętać, iż nazbyt duża ilość warstw może spowodować nienaturalny efekt,
 • po tym, jak osiągniemy zamierzony efekt, na wierzch paznokcia nakłada się lakier utwardzający, który wysuszy puder i nada trwałość manicure’owi
 • paznokcie i obszar wokół nich smaruje się oliwką pielęgnacyjną,
 • po 2-3 tygodniach (w zależności od tego, jak szybko rosną paznokcie) można uzupełniać odrost.

Zobacz także