Manicure japoński jest sposobem pielęgnacji paznokci używanym przez Japonki od setek lat. Dzięki niemu paznokcie pięknie lśnią i są doskonale odżywione, właśnie dlatego ten rodzaj manicure stał się popularny, także w innych krajach. Kiedy warto i w jaki sposób wykonać ten zabieg w domu?
Do wykonania japońskiego manicure będziemy potrzebować:
- pilniczka,
- szpatułki
- miękkiej ściereczki
- pudru
- odżywczej pasty z witaminami i minerałami
- dwustronnej polerki
O czym należy wiedzieć przed i po zabiegu?
Bardzo ważne jest to, aby nie robić japońskiego manicure zaraz po zdjęciu paznokci przedłużonych na żel czy akryl. Do takiego zabiegu warto stosować jedynie oryginalne produkty, dzięki którym będziemy mieć pewność zadowalających efektów po wykonaniu manicure. Podróbki mogą niekorzystnie wpłynąć na nasze zdrowie. Przed wykonaniem zabiegu trzeba dobrze przygotować paznokcie. Bezpośrednio po przeprowadzeniu zabiegu nie można również malować paznokci, także lakierem hybrydowym, gdyż ich powierzchnia jest zbyt tłusta.
Jak zrobić manicure japoński?
Krok 1
Na samym początku musimy nadać naszym paznokciom właściwy kształt przy użyciu pilnika. Jeśli jest to niezbędne, odsuwamy także skórki. Następnym krokiem jest zmatowienie powierzchni płytki paznokcia, przy użyciu pilniczka.
Krok 2
W następnym etapie będziemy potrzebować specjalnej pasty z witaminami i innymi składnikami odżywczymi. Przy użyciu szpatułki nabieramy niewielką ilość pasty i nakładamy ją na paznokieć. Produkt może być także nałożony na polerkę, która później nam się przyda. Przychodzi teraz pora na polerowanie paznokci. Wykonujemy ruch tylko w jedną stronę, co umożliwi nam precyzyjne wprowadzenie pasty w płytkę. Polerujemy paznokieć, dopóki nie zacznie się on pięknie błyszczeć.
Krok 3
Teraz musimy nałożyć specjalny puder do japońskiego manicure. Szpatułką nabieramy niewielką ilość preparatu i nakładamy na paznokieć. Puder jest sypki, więc jego dokładne rozprowadzenie może być trudniejsze, aniżeli w przypadku pasty. Podczas tej czynności nieistotne jest, w jakim kierunku polerujemy. Możemy na przykład polerować na przemian w obie strony. Zadaniem pudru jest przede wszystkim zabezpieczenie przed wypłukaniem się składników odżywczych z paznokcia. Jest to swego rodzaju bariera ochronna.
Krok 4
Ostatnim zadaniem do wykonania, jest przetarcie paznokcia miękką ściereczką. Nasz manicure japoński jest już gotowy, a my możemy cieszyć się z pięknie błyszczących paznokci. Po zakończonym zabiegu, warto dokładnie oczyścić wszystkie akcesoria do manicure japońskiego.
Manicure japoński jest polecany, zwłaszcza kiedy:
- mamy problem z rozdwajającymi się paznokciami
- płytka jest zniszczona mechanicznie
- paznokcie są łamliwe i kruche o nierównej powierzchni
- paznokcie są zniszczone przez detergenty, w tym chemię domową
- zdjęliśmy z nich żel, akryl czy hybrydę (jednak nie bezpośrednio po tym, odstęp czasu jest zależny od stanu paznokci)
- chcemy cieszyć się z odżywionych, mocnych i wytrzymałych paznokci
- nasze paznokcie są matowe i nie wyglądają estetycznie