Blog / Jak zrobić loki bez użycia lokówki i prostownicy (bez użycia ciepła)?

Jak zrobić loki bez użycia lokówki i prostownicy (bez użycia ciepła)?

Bez względu na to, jaki rodzaj fryzury nosisz na co dzień, loki bez wątpienia dodają charakteru i niesamowitego wyglądu każdej kobiecie. Mogą one sprawiać, że kobieta będzie wyglądała romantycznie lub też dziko, jeżeli ułożona zostanie z nich burza niewielkich loków. Niestety loki mają tendencję do prostowania. W wielu przypadkach nie pomogą nawet profesjonalne produkty do stylizacji włosów. W jaki sposób kręcić loki, aby były trwały i wyglądały naturalnie?
Jak zrobić loki bez użycia lokówki i prostownicy

3 najważniejsze zasady kręcenia loków

Zasada numer 1 – Kręć włosy sprzętem dobrej jakości
Niestety wiele kobiet w swoich szufladach ma jeszcze lokówki, które zamiast kręcić włosów, tak naprawdę palą je doszczętnie. Lokówki te nie mają powłok ceramicznych ani w żaden sposób nie chronią włosów przed działaniem szkodliwej temperatury. Niestety kręcenie włosów sprzętem wątpliwej jakości może doprowadzić do tego, że po wyprostowaniu loków włosy będą w fatalnym stanie. Znacznie lepiej jest poświęcić większą sumę pieniędzy na bardziej zaawansowaną pod względem technologicznych prostownicę, czy lokówkę, niż później stracić majątek na regenerację włosów, która może trwać latami.

Zasada numer 2 – Nigdy nie kręć włosów zniszczonych
Niestety na włosach zniszczonych loki nie wyjdą błyszczące. Najczęściej w efekcie uzyskamy matowe i szorstkie skręty. Tylko na zadbanych włosach pasmo może wyjść błyszczące i lśniące, jednak przed wykonaniem jakichkolwiek zabiegów, włosy należy odpowiednio natłuścić i nawilżyć. Co to oznacza? Przed umyciem włosów w pasma warto wetrzeć olej dobrany odpowiednio do struktury włosa. Po upływie kilku godzin na olej należy nałożyć trochę maski i po godzinie spłukać. Umyć włosy tradycyjnie, stosując po umyciu nawilżającą odżywkę. Oczywiście pamiętamy o dobrym odciśnięciu włosów i trzymaniu odżywki na włosach przynajmniej godzinę. Kiedy zostanie ona nałożona na mokre włosy, całość warto rozczesać grzebieniem, aby produkt rozprowadził się po włosach. Po umyciu włosów końcówki zabezpieczamy serum i możemy przystąpić do procesu kręcenia.

Zasada numer 3 – Pamiętaj o zmatowieniu śliskich włosów
Włosy śliskie, czyli włosy zdrowe niestety nie są podatne na procesy kręcenia. W tym celu należy zmatowić powłokę włosa, aby stały się one bardziej podatne. Można zrobić to suchym lakierem, lu też suchym szamponem. Po odczekaniu kilku minut, aż produkty wnikną we włosy, można przystąpić do kręcenia.

Jak kręcić loki bez użycia temperatury? Poznaj kilka trików!

Większość kobiet wie, że najszybszą metodą uzyskania skrętów jest użycie lokówki lub prostownicy, którą okręca się tak, jak lokówkę, co daje doskonały efekt fal na włosach. Kobiety, które jednak nie chcą niszczyć swoich włosów wysoką temperaturą, mogą zdecydować się na którąś z poniższych rad.

Kręcenie loków na opaskę

Materiałową, sportową opaskę nakładamy na głowę w taki sposób, jak czapkę, aby oplotła włosy. Następnie po niewielkim paśmie okręcamy włosy dookoła opaski. Czynność potarzamy do momentu, aż skończą się włosy do nakręcenia. W takim wianku należy chodzić przez cały dzień lub położyć się spać. Przed nakręceniem włosów na opaskę warto spryskać je mgiełką, aby były bardziej podatne. Po upływie odpowiedniego czasu pasmo po paśmie należy wyciągnąć z opaski.

Kręcenie włosów na papiloty

To chyba najpopularniejsza metoda kręcenia loków na zimno. Papiloty zakupić można dosłownie w każdej drogerii. Warto jednak pamiętać o doborze odpowiedniego rozmiaru papilotów, aby dobrze utrzymywały włosy.

Kręcenie oków na warkocz

Ta metoda pozwoli uzyskać efekt fal na włosach. Najlepszy efekt powstanie po rozplątaniu warkocza dobieranego. Dzięki temu fale dodają dzikości i niebanalnego wyglądu. To doskonały pomysł na festiwalową fryzurę.

Kręcenie włosów na ślimaka

Metoda ta pozwala uzyskać przepiękne, niezbyt grube loki. Wystarczy mieć przy sobie grzebień i kilka wsuwek. W jaki sposób wykonać fale? Należy wziąć do ręki niewielki pasmo włosów, zakręcić, je wokół siebie tak, aby otworzony został zbity rulonik. Następnie okręcamy, tworząc charakterystyczny ślimak przy skórze głowy. Zabezpieczamy wsuwkami.

Zobacz także