Blog / Jak zlikwidować drugi podbródek? Skuteczne ćwiczenia na drugą brodę

Jak zlikwidować drugi podbródek? Skuteczne ćwiczenia na drugą brodę

Problemy z drugim podbródkiem dotykają najczęściej osoby otyłe, ale nierzadko sytuacja dotyczy również osób szczupłych, które często pracują przy komputerze. Nieodpowiednia postawa ciała może być główną przyczyną powstawania podwójnego podbródka. Jak pozbyć się drugiej brody? Jakie ćwiczenia wykonywać?

Biegacz w sportowych butach

Drugi podbródek – jak zlikwidować?

Problemy z drugim podbródkiem zaczęły się nasilać, odkąd praca przy komputerze stała się powszechna. Osoby, które pracują przy komputerach, często wiele godzin spędzają w pozycji siedzącej, wysuwając głowę w kierunku monitora. Po kilku miesiącach, a nawet latach, organizm przyzwyczaja się do takiej postawy. Wtedy często nawet podczas chodzenia, mamy tendencję do wysuwania głowy do przodu oraz garbienia się. Jeśli dodamy do tego nieaktywny styl życia i złą dietę, powstanie drugiego podbródka nie powinno nikogo dziwić. Na podwójny podbródek bardziej narażone są osoby, które naturalnie nie mają długiej żuchwy. Wtedy jakiekolwiek zaniedbania w tym zakresie, będą widoczne niemal od razu.

Niektórzy decydują się na poddanie operacji plastycznej i modelowanie podbródka implantami. Efekty mogą być dobre, jednak jeśli tkanka tłuszczowa nie zostanie zredukowana, to finalny rezultat prawdopodobnie rozczaruje. Trzeba pamiętać, że jeśli chcemy zlikwidować drugi podbródek, musimy spalić zbędne kalorie, a także regularnie wykonywać kilka podstawowych ćwiczeń, które przedstawiamy poniżej.

Ćwiczenia na podbródek – plan treningowy

Dla wszystkich osób, które poszukują konkretnych i skutecznych rozwiązań, przygotowaliśmy krótki plan treningowy, który można wykonywać codziennie. Ćwiczenia na drugi podbródek mają tę zaletę, że mogą być wykonywane niemal w każdym miejscu – pracy, szkole czy w domu przy komputerze.

1. Pierwsze ćwiczenie w naszym planie to tzw. Żuraw. Podczas jego wykonywania wyciągamy szyję do góry pod kątem 60 stopni, a następnie wysuwamy żuchwę maksymalnie do przodu. W tej pozycji wytrzymujemy od 5 do 10 sekund. Ruch ten należy powtórzyć 25 razy. Dzięki temu ćwiczeniu szyja staje się bardziej wygładzona, a drugi podbródek ulega zmniejszeniu.

2. Kolejne ćwiczenie to tzw. „Żyrafa”. Wykonujemy je, wyciągając szyję maksymalnie do góry i robimy „dziubek” jak do popularnych zdjęć selfie. Ustami staramy się sięgnąć jak najwyżej, jednocześnie wyciągając szyję. Wytrzymujemy w takiej pozycji 10 sekund, a następnie wykonujemy dziesięć powtórzeń.

3. Następne ćwiczenie w naszym planie treningowym to tzw. Chomik – niezwykle proste do wykonania. Nabieramy powietrza w usta i lokujemy je w policzkach, które wypychamy na zewnątrz. W takiej pozycji lekko dotykamy policzków palcami i staramy się nie wypuszczać powietrza. Całość powtarzamy 10 razy.

4. Na zakończenie jedno z popularniejszych ćwiczeń na drugi podbródek, które niektóre osoby wykonują nieświadomie. Ćwiczenie nazywa się „wąż” i polega na próbie dotknięcia nosa językiem. Nie każdemu ta sztuka się udaje, dlatego wystarczy po prostu maksymalnie wysunąć język do przodu, a potem do góry. Dzięki temu wysuwamy również żuchwę i dodajemy jej elastyczności. To ćwiczenie niweluje podwójny podbródek, jeśli jest wykonywane systematycznie. Powtarzamy je około 10 razy.

Zobacz także