Blog / Jak zlikwidować cenie pod oczami? Skuteczne sposoby na podkrążone oczy

Jak zlikwidować cenie pod oczami? Skuteczne sposoby na podkrążone oczy

Codzienne stresujące sytuacje, zła dieta, choroby czy też nieodpowiednia pielęgnacja powodują powstawanie cieni pod oczami. Nieestetyczne zasinienia, które są powodem zmienionego na gorszy wyglądu, osłabiają poczucie wartości oraz często są wskazówką, że organizm nie funkcjonuje odpowiednio. Warto zatem przyjrzeć się przyczynie powstawania cieni i podjąć próbę ich likwidacji, nie tylko domowymi sposobami, ale także poprzez wykorzystanie medycyny estetycznej.

Niebieskie oko

Dlaczego powstają cienie i zasinienia?

Stres i niewyspanie są najczęstszymi powodami, z których powstają zasinienia oraz cienie pod oczami. Efektem zarwanych nocy jest niedotlenienie komórek i zaburzenia przepływu krwi, co skutkuje powstawaniem sińców. Dodatkowo mogą one także pojawiać się przy występowaniu różnych chorób (tarczycy, alergii, anemii, nadciśnienia, cukrzycy, zaburzeń hormonalnych, chorej wątroby, nerek, serca), bądź być uwarunkowane genetycznie poprzez płytko unaczynioną skórę. Zdarza się również, że sińce są spowodowane pękniętym naczynkiem i wypływem podskórnym krwi lub małą ilością tkanki tłuszczowej, nie zapewniającej elastyczności skóry. Cienie powstają też z powodu braku różnych witamin  np K, E, A, kwas foliowy oraz B12.

Podstawowe nawyki i dieta zmniejszająca cienie

Pomocne w likwidacji cieni lub w ich zmniejszeniu, będzie wprowadzenie kilku nawyków i odpowiedniej diety. m.in. należy:

  1. Odstawić używki jakimi są papierosy, ponieważ niekorzystnie wpływają na skórę, a dym podrażnia oczy, sprawiając puchnięcie oraz zmęczenie.
  2. Ograniczyć spożywanie soli. Przez nią układ krążenia nie działa jak powinien, uwidaczniając naczynia krwionośne.
  3. Skomponować odpowiednio spożywanie pokarmów, poprzez dostarczanie większej ilości witamin i minerałów. Możliwe jest wspomaganie się preparatami aptecznymi.
  4. Pilnować długości snu. Zbyt krótki sprawia, że cera blednie, wydobywając widoczność cieni oraz opuchliznę. Przedział czasowy to około 6-8 godzin na dobę, w przewietrzonej, chłodnej sypialni.
  5. Sprawdzić stan zdrowia. Częste alergie bądź nieodkryte choroby powodują cienie pod oczami. Do ich likwidacji przyczyni się odpowiednie leczenie lub zapobieganie.
  6. Stosować kosmetyki. Kremy rozjaśniające oraz zmniejszające opuchnięcia, a także kremy z filtrami, nawilżające i regenerujące, najlepiej z dobrym naturalnym składem będą wspomagały pielęgnację skóry jednoczenie zmniejszając zasinienia.

Sposoby na likwidację cieni w domu

Przynosząca bardzo dobre rezultaty w likwidacji cieni jest torebka z herbatą. Należy ją zaparzyć, następnie schłodzić, nawet w zamrażalniku. Okład przyłożyć do zamkniętych oczu na około 15 minut. Nie powinno się wybierać do tego rumianku, ponieważ może spowodować alergię, lecz najprościej i bezpieczniej użyć czarną herbatę. Drugim sposobem jest pocięcie na plastry ogórka oraz przykładanie do oczu. Dzięki właściwościom rozjaśniającym, nawilżającym oraz wspomagającym zwalczanie wolnych rodników warzywo to świetnie nadaje się do regeneracji naskórka. Dobrym pomysłem są także masaże. Uciskanie puszkiem palca skóry, pobudza przepływ krwi i usprawnia naczynia żylne do lepszej pracy. Na zmęczone oczy warto jest również wykorzystać ćwiczenia oczu, jak zmienianie bliskości przedmiotów na które patrzą, co usprawni przystosowanie się ich do zmiany odległości oraz pobudzi do pracy mięśnie utrzymujące gałki.

Medycyna estetyczna a cienie

Osoby dla których problemy z sińcami wynikają z małej warstwy tłuszczowej, mają możliwość skorzystania z zabiegu mezoterapii, która to dostarcza składniki odżywcze poprzez zastrzyki prosto w skórę. Przeprowadza ją lekarz w znieczuleniu miejscowym, dokonując serii wstrzyknięć kwasu hialuronowego oraz mikroelementów i witamin w naskórek okolic oczu. Następnym często wykonywanym zabiegiem w salonach medycyny estetycznej są peelingi rozjaśniające. Zawierają one w składzie kwas mlekowy i argininę, które to poprawiają krążenie, rozjaśniają, uelastyczniają, a także zmniejszają głębokość zmarszczek. Zabiegi te wymagają powtórzeń, jednak po nich skóra staje się ładniejsza i zdrowsza.

Zobacz także