Manicure hybrydowy nieustannie cieszy się popularnością – intensywny kolor, gładka i lśniąca powierzchnia lakieru na paznokciach przez nawet 3 tygodnie, to rozwiązanie idealne dla każdej kobiety ceniącej kompleksowe rozwiązania. Jednak nic nie trwa wiecznie, kiedy odrosty zaczynają wyglądać nieestetycznie pora na zmiany. Dziś podpowiadamy jak ściągnąć hybrydy domowym sposobem bez uszkodzenia płytki.
Dlaczego manicure hybrydowy cieszy się popularnością?
Na jego korzyść przemawia przede wszystkim trwałość – manicure hybrydowy jest doskonałą alternatywą dla wiecznie odpryskujących i ścierających się lakierów do paznokci, które potrafią pozostać w nienaruszonym stanie przez maksymalnie tydzień. Poprawnie nałożony lakier hybrydowy może utrzymać swój piękny wygląd nawet przez 4 tygodnie! Jednak trwałość to jeszcze nie wszystko. W przeciwieństwie to klasycznych lakierów hybryda znacznie dłużej zachowuje swoją trwałość, nie ma więc obaw że po otwarciu buteleczki zamiast lakieru zastaniemy ciągnącą się gumę.
Ponadto hybryda wybacza ewentualne błędy podczas malowania oraz dzięki wykorzystaniu lampy UV znacznie szybciej wysycha – nie ma więc w tym przypadku obaw, że jeśli przypadkiem o coś zahaczymy paznokciem, to cała nasza praca pójdzie na marne. O ile aplikacja nie jest zbyt skomplikowana, to na twarzach miłośniczek lakierów hybrydowych zawsze pojawia się lekki niepokój, gdy przychodzi pora na zdejmowanie hybrydy. Zastanawiasz się czym zmyć hybrydę? Jak usunąć hybrydy? Wbrew pozorom to wcale nie jest takie skomplikowane!
Jak ściągnąć hybrydę z paznokci? – domowe sposoby na ściąganie hybryd
Niestety w tym przypadku sam zmywacz do paznokci nie wystarczy, jednak nie warto się zrażać – zdejmowanie hybrydy nie zajmie Ci zbyt dużo czasu, a w zamian będziesz mogła wreszcie zmienić swoją stylizację paznokci na nową. Uwaga! Nieumiejętne ściąganie hybrydy może uszkodzić delikatną płytkę paznokcia i osłabić jego kondycję, a w praktyce zmusić nas do kilkutygodniowej przerwy od manicure’u hybrydowego.
Zanim przystąpisz do usuwania hybrydy upewnij się, że masz w domu:
- aceton;
- waciki bądź gaziki;
- folię aluminiową;
- gruboziarnisty pilnik;
- blok polerski;
- oliwkę lub krem odżywczy;
- ew. klipsy do zdejmowania hybryd;
Gdy wszystko już gotowe pora przystąpić do działania!
1. Zmatowienie
Zdejmowanie hybrydy należy zacząć od zmatowienia lakieru, który obecnie znajduje się na Twoich paznokciach. W ten sposób umożliwisz acetonowi wniknięcie w jego głąb, co okaże się bardzo istotną kwestią w kolejnym kroku poradnika „Jak zdjąć hybrydę?”. Do zmatowienia lakieru wykorzystaj blok polerski, który już po kilku precyzyjnych i co najważniejsze delikatnych ruchach usunie warstwę zabezpieczającą poprzedni manicure (tzw. top coat) i przygotuje paznokcie na spotkanie z acetonem.
2. Nasączenie zmywaczem
Gdy paznokcie są już zmatowione pora na etap numer dwa, w którym niezbędny będzie aceton, waciki i folia aluminiowa/klipsy do usuwania hybryd. Mocno nasączone acetonem waciki wielkości paznokcia przyłóż do palców, a następnie dokładnie owiń je folią aluminiową bądź klipsami do usuwania hybryd, które znacznie lepiej współpracują niż wcześniej wspomniana folia.
W większości sklepów znajdziesz także specjalne folie do usuwania lakieru hybrydowego wewnątrz których znajduje się wacik – jest to bez wątpienia rozwiązanie godne uwagi, gdyż zdejmowanie hybrydy za ich pomocą jest znacznie łatwiejsze chociażby z uwagi na fakt, że nie musisz martwić się o to, że coś Ci się w środku przesunie. Nasączone acetonem waciki trzymaj na paznokciach ok. 10 minut bądź krócej jeżeli lakier sam zacznie się łuszczyć i odchodzić od paznokcia.
3. Ściąganie hybrydy za pomocą kopytka
Gdy po 10 minutach usuniesz waciki z acetonem miejsce pięknego i gładkiego dotąd lakieru zajmie jego pomarszczona wersja. Aby całkowicie się go pozbyć z powierzchni paznokcia użyj drewnianego lub metalowego kopytka i rozkrusz za pomocą jego końcówki lakier, który jest wciąż przyklejony do płytki paznokcia. Zwróć uwagę na to, by zdejmowanie hybrydy za pomocą kopytka było bardzo delikatne, gdyż w przeciwnym razie możesz spowolnić ich wzrost, a nawet uszkodzić płytkę paznokci na stałe.
4. Wypolerowanie płytki
Gdy usuwanie hybryd masz już za sobą pora na ponowne sięgnięcie po blok polerski (bądź frezarkę jeśli takową posiadasz). Za jego pomocą wyrównasz płytkę paznokcia i przygotujesz go do ostatniego etapu usuwania hybryd.
5. Odżywka lub nowy lakier
Ściąganie hybryd kończy się etapem nawilżenia oraz odżywienia zarówno paznokci, jak i skórek. W tym kroku możesz zdecydować się na wykorzystanie oliwki, olejku z witaminą E bądź lanoliną, które intensywnie nawilżą i wzmocnią paznokcie nieco osłabione usuwaniem hybryd. Po ich zastosowaniu paznokcie nie będą się łamać ani rozdwajać, a skóra wokół nich stanie się jędrna, gładka, odżywiona i natłuszczona. W zależności od swoich preferencji możesz poprzestać na nałożeniu na paznokcie odżywki lub wybrać nowy kolor lakieru hybrydowego i przystąpić do działania.
Aby wzmocnić strukturę paznokcia przed przystąpieniem do kolejnego malowania wzmocnij paznokcie bazą proteinową, która sprawi że lakier będzie trzymał się jeszcze lepiej.