Blog / Jak zbudować krzywą C na paznokciach?

Jak zbudować krzywą C na paznokciach?

Dobrze zbudowany paznokieć, niezależnie czy wykonany metodą żelową, czy akrylową powinien posiadać właściwie zbudowaną krzywą C. Wiele początkujących manikiurzystek, ma spore problemy ze zbudowaniem krzywej. Czym ona, jak ją poprawnie wykonać, aby paznokcie wyglądały dobrze, i przede wszystkim były trwałe na uszkodzenia?
Jak zbudować krzywą C na paznokciach

Gdzie znajduje się krzywa C?

Budowa paznokcia powinna być wykonana ściśle według określonych reguł, tylko wtedy zapewnimy naszym klientom wytrzymałość oraz komfort. Poprawnie wykonana budowa paznokcia pozwala na noszenie ich nawet przez 4 tygodnie. Im większe wygięcie, tym większa odporność na złamania i pęknięcia.

Jeśli chcesz dokładnie określić, w którym miejscu na płytce paznokcia, znajduje się linia stresu, zwana krzywą C, lekko uderz paznokciem o twardą powierzchnię np. stół. Miejsce, które zaboli najbardziej i na chwilę zmieni kolor, wyznacza właśnie tę linię. Mniej więcej w połowie gotowego żelowego czy akrylowego paznokcia powinna znajdować się krzywa C.

Jak poprawnie wykonać krzywą C?

Podziel paznokieć na 3 równe części.

 1. Pierwsza część, rozpoczynająca się od skórki, to zwana inaczej strefa wzrostu krzywej
 2. W drugiej części znajdować ma się krzywa C.
 3. W trzeciej części inaczej zwanej schodzącą będziemy niwelować grubość paznokcia.
 4. Usuń skórki, opiłuj kształt paznokci i lekko je zmatowij
 5. Oczyść paznokcie z pyłu i odtłuść je cleanerem, następnie nałóż primer
 6. Precyzyjnie wytnij szablon i przyłóż do pod paznokieć.Za pomocą akrylu lub żelu budującego wymodeluj cienki i zgrabny szkielet.
 7. Następnie nałóż kolejny żel kamuflujący, dając grubszą warstwę na środek paznokcia.
 8. Zalej cały paznokieć żelem budującym, utwardź i przemyj cleanerem warstwę depresyjną.
 9. Opiłuj paznokcie pilnikami o ziarnistości 100/180 i 80.
 10. Oczyść paznokcie, wygładź bloczkiem i ponownie usuń pył za pomocą szczoteczki.
 11. Przemyj cleanerem i nałóż żel nabłyszczający, utwardź i ponownie przemyj cleanerem
 12. Na sam koniec wetrzyj oliwkę w skórki.

Paznokcie posiadające właściwą krzywą C wyglądają elegancko i estetycznie. Wykonywanie jej akrylem jest dużo prostsze od żelu, jednak wystarczy odrobiną wprawy i krzywa C, będzie poprawna. Jeśli utrwalimy paznokcie przez kilka sekund, odwrócone płytką do powierzchni lustrzanej, krzywa sama powinna się ładnie uformować. Krzywa C to nie garb na całej długości paznokcia, tylko lekka wypukłość w miejscu, w którym paznokieć najwięcej pracuje.

Jaka krzywa C na jakim paznokciu?

Mocno wypukłe i krótkie paznokcie nie potrzebują budowania dużej krzywej, gdyż z reguły są one same w sobie mocne. Jeśli klientka życzy sobie długich paznokci, musimy trochę nadbudować krzywą, aby nie złamały się podczas wykonywania codziennych czynności. W prawidłowym budowaniu krzywej C ważna jest również linia włosa, odstęp, jaki powinien być zachowany pomiędzy żelem a skórką paznokcia, im staranniej i dokładniej wykonana , tym większa szansa, że krzywa C będzie idealnie wykonana.

Nauka budowania krzywej C wymaga wiele cierpliwości i dokładności. Nie zrażaj się, jeśli za pierwszym razem ci nie wyjdzie, pamiętaj, że praktyka czyni mistrza.

Zobacz także