Blog / Jak wyszczuplić uda i łydki? Ćwiczenia na smukłe uda i łydki

Jak wyszczuplić uda i łydki? Ćwiczenia na smukłe uda i łydki

Każdy z nas ma jaką „piętę achillesową” u jednych to cellulit, u innych obwisły biust, jeszcze inni martwią się jak wyszczuplić łydki. Jeżeli zaliczasz się do trzeciej grupy to, na szczęście istnieje na to sposób. Odpowiedni plan treningowy oraz kilka skutecznych rad pomogą nam zmienić wygląd naszych nóg.Jak wyszczuplić uda i łydki

Ćwiczenia na smukłe uda i łydki i skuteczne triki wizualne

Łydki są taką częścią nóg, którą widać w zasadzie w każdym stroju. Zakryć je możemy tylko poprzez długą sukienkę. W każdym innym stroju spodniach, krótszej spódnicy, stroju kąpielowym nasze łydki są wyeksponowane. Istnieje jednak kilka sprawdzonych trików, które podpowiedzą nam jak wysmuklić łydki:

  • czarny kolor,
  • pionowe paski,
  • wysokie obcasy.

Każda posiadaczka bardziej rozbudowanych łydek powinna zapamiętać tę listę.

Jak optycznie wyszczuplić łydki – czerń, paski i wysokie buty najlepszymi przyjaciółmi kobiecej sylwetki

To, że czarny kolor wysmukla wiadomo nie od dzisiaj. Fakt ten jednak warty jest zapamiętania ponieważ nie ma koloru, który lepiej zamaskuje niedoskonałości. Czarne spodnie, rajstopy wysmuklą wizualnie całe nasze nogi. Podobne działanie będą miały spodnie, legginsy, czy rajstopy w paski- jednak tylko, te w cienkie paski. Grube i kolorowe pasy zadziałają całkiem odwrotnie na wygląd naszej sylwetki. Buty na wysokim obcasie, czy koturnie są sprzymierzeńcami każdej sylwetki. Dodatkowe 8, czy 10 cm uczyni z naszą sylwetką prawdziwe cuda. Ważne, jednak jeżeli nie nosimy rozmiaru XXS, żeby dopasować grubość obcasa do naszej sylwetki. Posiadaczki figury gruszki, czyli wąskiej talii i mocniejszych pośladków i ud lepiej prezentują się w obcasach średniej grubości, lub tych na słupku.

Jak odchudzić łydki?

Nic nie wpłynie tak dobrze na nasze nogi, jak ćwiczenia na szczupłe łydki. Często problem zbyt grubych łydek idzie w parze z tym samym problemem dotyczącym górnych partii nóg jednak w większości ćwiczenia na szczupłe uda i łydki proponowane są w tym samym programie treningowym. Pierwszą zasadą treningów dotyczących łydek i ud jest systematyczność. Ćwiczenia na zgrabne łydki nie są trudne, jednak wymagają regularnego wykonywania, tylko w ten sposób efekty pojawią się szybko i będą trwałe.

Zgrabne łydki, czyli jak wyszczuplić łydki i kostki

Na szczęście istnieją skuteczne ćwiczenia na szczupłe uda i łydki. Część z nich będziemy mogli wykonywać „przy okazji” wykonywania innych czynności przez to, mogą być wersją treningu dla osób bardzo zapracowanych. Stając w lekkim rozkroku ze spiętym brzuchem i pośladkami, zawsze pamiętamy o wyprostowanych plecach. W takie pozycji wznosimy się na palce i opadamy- ćwiczenie to możemy wykonywać właściwe wszędzie- w autobusie, nosząc dziecko na rękach , czy oglądając telewizję.

Jak wyszczuplić łydki, czyli ćwiczenia na chude łydki

Chude łydki, są marzeniem większości kobiet, dlatego ten pakiet ćwiczeń przyda się większości z nas. Leżąc na brzuchu, czołem opartym na rękach, które są przed sobą złożone, unosimy nogi na zmianę ku górze. Koniecznie musimy pilnować, żeby biodra były przyklejone do podłogi, pracują same nogi. Najlepiej ćwiczenie to powtórzyć 20 razy w 3 seriach.

Jak wysmuklić uda, czyli ćwiczenia na szczupłe uda i łydki w tydzień

Skuteczne ćwiczenia na szczupłe łydki, przyniosą nam szybkie efekty. Kładąc się na plecach unosimy nogi do góry, nasze ręce spoczywają wzdłuż ciała. Nogi uginamy lekko w kolanach, palce stóp kierujemy do siebie (stopy flex). Przy tym ćwiczeniu pamiętamy o napięciu mięśni pośladów, ud i brzucha. Nogi odwodzimy do zewnątrz i wracamy do pozycji, od której zaczynaliśmy. Najlepsze efekty uzyskamy, wykonując ćwiczenie 30 razy w 3 seriach.

Jak biegać, aby wyszczuplić łydki, czyli skuteczne ćwiczenia na zgrabne łydki i uda?

Bieganie zaliczyć można do sportów ogólnorozwojowych. Podczas biegania znacznie zwiększamy wydolność całego swojego organizmu, wzmacniamy odporność. Jogging jest też jednym z ćwiczeń na szczupłe uda łydki i pośladki. Jeżeli chcemy zrzucić zbędne kilogramy i wysmuklić ciało biegamy wolno, lecz długo. Do spalenia tkanki tłuszczowej niezbędny jest czas. Trening biegowy, żeby był efektywny, powinnyśmy stosować 2- 3 razy w tygodniu, najlepiej co drugi dzień przez co najmniej pół godziny. Pamiętajmy, by po treningu biegowym dostarczyć naszemu organizmowi białka i węglowodanów np. poprzez koktajl jogurtowo- owocowy. Ważne jest także, by nie biegać krótko po posiłku, a na trzy godziny przed treningiem dobrze nawodnić organizm.

Jak wysmuklić łydki i uda?

Ćwiczenia na zgrabne uda i łydki najlepiej wykonywać równocześnie z właściwe zbilansowaną dietą, wtedy mamy szanse na naprawdę zauważalne efekty i mocno wyszczuplone jak łydki i uda. Pamiętajmy o systematyczności oraz przykładajmy się do prawidłowego wykonywania ćwiczeń, a skutki naszych starań mogą przejść nasze najśmielsze wyobrażenia.

Przedstawiony plan treningowy jest skuteczny i nie wymaga poniesienia dodatkowych kosztów, takich jak np. zakupu karnetu na siłownie. Ćwiczenia możemy wykonywać wtedy, kiedy mamy czas, ważne by, robić to minimum pięć razy w tygodniu. Powodzenia!

Zobacz także