Blog / Jak wyszczuplić uda? Ćwiczenia na odchudzanie nóg

Jak wyszczuplić uda? Ćwiczenia na odchudzanie nóg

Robi się cieplej i coraz chętniej zakładamy lżejsze i krótsze kreacje. Zwykle tuż przed urlopem przychodzą nam do głowy rozpaczliwe pytania – jak szybko wyszczuplić uda, pośladki czy brzuch? Niestety nie znajdziecie tu cudownej recepty na to jak schudnąć z ud w tydzień bez wysiłku. Jeśli jednak dacie sobie odrobinę czasu oraz sporo zaangażowania, znajdziecie tutaj doskonałe ćwiczenia odchudzające uda, które wraz z zabiegami i dietą mogą przynieść spektakularne efekty.Jak wyszczuplić uda

Skuteczne ćwiczenia na odchudzanie nóg

Trzeba zacząć od razu od brutalnej prawdy. Żadne ćwiczenia na odchudzanie ud nie będą skuteczne, jeśli nie będziemy wykonywać ich systematycznie. Dlatego warto się zastanowić, ile mamy czasu, co lubimy robić, a jakie ćwiczenia sprawiają nam kłopot. Najlepsze ćwiczenia odchudzające na brzuch i uda znaleźć można w pilatesie. Te niezbyt skomplikowane ruchy wymagają dużej precyzji i zaangażowania wielu mięśni. Dzięki uelastycznianiu ciała nawet masywne uda staną się jędrne i będą wyglądały bardziej atrakcyjnie.

Dobrze jest ustalić sobie harmonogram oraz termin realizacji celu. Najprostszym sposobem na odchudzanie brzucha i ud jest pływanie. Godzina pływania trzy razy w tygodniu dodatkowo wpłynie bardzo pozytywnie na nasze ramiona i mięśnie kręgosłupa. Jeśli zaś taki sposób na odchudzanie ud nie wchodzi w grę bo zwyczajnie nie umiemy pływać, warto zastanowić się jaką odległość każdego dnia pokonujemy pieszo. Pomogą w tym liczne darmowe aplikacje na telefon czy krokomierze. Ustalenie sobie minimalnego poziomy 6 tysięcy kroków dziennie (lub więcej, w zależności od normalnego poziomu naszej zwykłej aktywności) to doskonały pomysł. A czy bieganie odchudza uda? W zasadzie tak, ponieważ zmusza do intensywnego ruchu bardzo wiele partii mięśni – również brzucha, łydek czy ramion.

Jak wyszczuplić wewnętrzną stronę ud? Jeśli mamy do dyspozycji piłkę (może być poduszka) warto umieścić ją miedzy udami i zaciskać przez kilka sekund. Ćwiczenie należy powtórzyć na początek 10 razy, z dnia na dzień zwieszając intensywność treningu. Doskonale sprawdzą się także przysiady. Odchudzanie ud i pośladków może stać się przyjemne jeśli zdołamy wpleść ćwiczenia w swój naturalny plan dnia. Wchodzenie po schodach, poranne przysiady i wieczorny spacer mogą stać się naszym codziennym rytuałem.

Dieta odchudzająca uda

Ćwiczenia odchudzające na uda nie przyniosą żadnego efektu, jeśli nie połączymy ich z dietą. Pierwsza zasada to – nie głodzić się. Dieta ma zapewnić nam maksimum substancji odżywczych, przy stworzeniu lekkiego deficytu kalorii. Tu również warto uciec się do jednej z popularnych aplikacji, która w zależności od masy ciała i terminu realizacji celu, pomoże nam ustalić nie tylko zalecaną ilość kalorii, ale także proporcje białka, węglowodanów i tłuszczu.

Najlepsza dieta odchudzająca brzuch i uda jadłospis ma dopasowany do naszego gustu. Jeśli nie gustujemy w rybach, nie warto decydować się na przepisy z ich udziałem. Duża ilość warzyw i owoców, ograniczenie alkoholu oraz przekąsek w wielu przypadkach sprawia, że nie tylko jesteśmy najedzeni, ale spożywamy o kilkaset kalorii dziennie mniej. Skuteczne odchudzanie ud wymaga całościowych działań – dieta nigdy nie działa miejscowo i to, gdzie najszybciej zauważymy zmniejszony obwód, w dużej mierze jest kwestią indywidualnych predyspozycji .

Efekt potrzebny od zaraz

Jak optycznie wyszczuplić uda? Tak naprawdę najskuteczniejszym sposobem jest ich opalenie. Alternatywą może być zastosowanie rajstop w sprayu. To prosty i niezwykle skuteczny trick. Na rynku jest też szeroka gama kosmetyków które nie tylko nadają kolor, ale też delikatnie napinają skórę. To wprawdzie pozorne, ale też zaskakująco skuteczne odchudzanie ud. Jeśli nie wybieramy się akurat na plażę, mamy o wiele większy pakiet sztuczek do wyboru. Proste spodnie z lampasem z boku gwarantują natychmiastowe odchudzanie ud i bioder. Szerokie uda będą też świetnie prezentować się w luźnych i zwiewnych spodniach np. z lnu.

Warto wziąć też pod uwagę zabiegi odchudzające uda – wiele z nich możemy wykonać samodzielnie w domu. Masaże rękawicą, odpowiednie peelingi czy profesjonalne zabiegi w salonach kosmetycznych to idealne uzupełnienie innych sposobów na odchudzanie uda.

Jeżeli ćwiczenia odchudzające na uda i brzuch połączymy z odpowiednią dietą oraz zabiegami, efekt można uzyskać naprawdę szybko. Nawet grube uda po takiej kuracji będą wyglądały o wiele lepiej. I jeśli zastanawiacie się jak schudnąć z ud i pośladków w tydzień, to takie połączenie tych trzech elementów może przynieść wymierne efekty.

Zobacz także