Blog / Jak wyprostować włosy bez użycia prostownicy?

Jak wyprostować włosy bez użycia prostownicy?

Jak wyprostować włosy bez prostownicy? To pytanie zadają sobie kobiety, które marzą o tym, aby ich włosy wyglądały schludnie i elegancko każdego dnia. Niestety, ale większość powszechnie stosowanych akcesoriów fryzjerskich znacząco osłabia kondycję włosów. Na szczęście istnieją alternatywne rozwiązania pozwalające skutecznie zastąpić prostownicę. Dzięki tym metodom włosy nie tylko staną się idealnie proste, ale przede wszystkim pozostaną dużo zdrowsze.
Jak wyprostować włosy bez użycia prostownicy

Stylizowanie włosów przy pomocy suszarki i szczotki

Efekt prostych włosów można uzyskać dzięki odpowiedniemu suszeniu oraz modelowaniu pojedynczych pasm na szczotce. Dodatkowo warto też zainwestować w profesjonalny spray prostujący, który należy nałożyć na włosy bezpośrednio przed użyciem suszarki. W tym przypadku włosy powinno się więc suszyć od góry do dołu systematycznymi, posuwistymi ruchami unikając przy tym nadmiernego elektryzowania pasm. Doskonale sprawdzą się tutaj suszarki, które wyposażone są w płaską nasadkę. W tym samym czasie drugą ręką należy regularnie rozczesywać włosy okrągłą szczotką w taki sposób, aby poszczególne pasma delikatnie naciągały się w dół, aż do samych końcówek.

Płukanka z szałwii

Włosy można również wyprostować naturalnym sposobem, dzięki zastosowaniu płukanki z szałwii. Naparem złożonym z dwóch saszetek wystudzonej szałwii należy płukać włosy zaraz po ich umyciu. Nie trzeba już dodatkowo zmywać płukanki. Bezpośrednio po takiej ziołowej kąpieli włosy staną się nieco sztywniejsze w dotyku, co jednak pomoże skutecznie ujarzmić naelektryzowane lub puszące się kosmyki. Następnie należy je odpowiednio wysuszyć kierując strumień powietrza ku dołowi.

Stosowanie drogeryjnych kosmetyków prostujących

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które wykazują właściwości prostujące. Można wybierać spośród różnorodnych maseczek, odżywek, sprayów czy balsamów, które powinny chociaż w pewnym stopniu poskromić niesforne pasma. Większość z nich należy nałożyć na dłonie oraz wetrzeć we włosy od góry do dołu, po czym według instrukcji producenta spłukać lub pozostawić na włosach. Warto jednak zauważyć, że tego typu środki działają wyłącznie do następnego mycia i mogą okazać się nieskuteczne w przypadku kręconych czy opornych kosmyków. Ponadto, jak każde kosmetyki do włosów dodatkowo obciążają włosy. Oczywiście, najbardziej skuteczne okażą się preparaty dostępne w salonach fryzjerskich, jednak należy liczyć się z tym, że takie produkty nie należą do najtańszych.

Prostowanie włosy przy pomocy nafty kosmetycznej

Nafta kosmetyczna cieszyła się wyjątkową popularnością kilkadziesiąt lat temu. Niestety obecnie niewiele osób już o niej pamięta. Tego typu produkt nie tylko świetnie odżywia skórę głowy i włosy, ale również pomaga zapanować nad nieposłusznymi pasmami. Dodatkowo doskonale dociąża włosy, dzięki czemu stają się one proste i wyjątkowo gładkie. Aby wyprostować włosy przy użyciu nafty kosmetycznej należy wetrzeć kilka kropel tego specyfiku w kosmyki oraz odczekać przynajmniej dwie godziny. Następnie powinno się dokładnie zmyć preparat oraz wysuszyć włosy tradycyjnym sposobem. Trzeba jednak tutaj pamiętać, że zbyt częste stosowanie nafty może przyczynić się do wystąpienia podrażnień, dlatego taki zabieg powinno się wykonywać maksymalnie dwa razy w tygodniu.

Domowa maseczka ze skrobi ziemniaczanej

Skrobia ziemniaczana wyróżnia się niezwykłymi właściwościami prostującymi i wygładzającymi, dlatego okaże się bardzo skuteczna w walce ze skręcającymi się włosami. Można dodawać ją jako składnik odżywek, które wymagają spłukiwania albo pokusić się o wykonanie domowej maseczki stworzonej na bazie skrobi ziemniaczanej. Do przygotowania maseczki potrzebne będą dwie łyżki mąki ziemniaczanej, 1/2 szklanki mleka oraz połówka banana. Do szklanki z mlekiem należy wsypać obie łyżki mąki ziemniaczanej, po czym całość dokładnie wymieszać do uzyskania jednolitej masy. Potem do powstałej mieszanki trzeba dodać zgniecionego wcześniej banana, a następnie taką mieszankę ponownie zamieszać do momentu, aż maseczka pozostanie bez grudek.

Tak powstały koncentrat należy nałożyć na umyte i już w pełni wysuszone włosy. Podczas aplikowania specyfiku warto jednak pozostawić chociażby trzy centymetry u nasady włosów, aby ostatecznie kosmyki nie wyglądały na zbyt przyklapnięte. Powinno się również dodatkowo owinąć głowę folią spożywczą bądź czepkiem, po czym pozostawić mieszankę na dwie lub trzy godziny. Po tym czasie należy spłukać maseczkę oraz ponownie umyć włosy delikatnym szamponem na bazie naturalnych składników.

Stosowanie naturalnych olejów

Oleje, które na co dzień wykorzystywane są w kuchni także mogą znacząco wspomóc naturalne prostowanie włosów. Stosując olej kokosowy, sezamowy, migdałowy lub oliwę z oliwek na poszczególne pasma można cieszyć się gładkimi włosami przez dłuższy czas. W tym celu trzeba dowolnie wybrany przez siebie olej wlać do garnka oraz podgrzewać do takiego momentu, aby później uniknąć oparzenia. Następnie należy zaaplikować olej przy pomocy grubego grzebienia rozprowadzając specyfik na całej długości włosów. Po odczekaniu trzydziestu minut można spłukać olej, jednocześnie myjąc przy tym włosy szamponem.

Zobacz także