Blog / Jak szybko się opalić? Proste i bezpieczne sposoby na piękną opaleniznę

Jak szybko się opalić? Proste i bezpieczne sposoby na piękną opaleniznę

Jedną z cech minionego XX w. było zaakceptowanie społeczne opalonego ciała, szczególnie ciała kobiety. I chociaż z plażowania korzystano już wcześniej kobiety dbały, by nie tylko nie odsłaniać wstydliwie ciała, ale by promienie słoneczne nie zabarwiły odsłoniętej skóry dłoni czy twarzy. Gdy tak się stało stosowano różnego rodzaju preparaty na wybielanie. Dopiero w latach 50.XX w. opalona skóra stała się synonimem zdrowia, musiała kontrastować z kolorem odzieży a plażowicze licytowali się liczbą godzin spędzonych na słońcu.

Dwie kobiety opalają się na plaży

Jak szybko się opalić?

Kolejne dziesięciolecia przyniosły nowe podejście do kwestii opalania. Przestaliśmy się licytować, która skóra jest ciemniejsza, skracamy również do minimum czas przebywania na słońcu. A najważniejsze – zaczęliśmy stosować kremy z wysokimi faktorami spowalniające proces wytwarzania się pigmentu i zabarwiania skóry na brązowo. Co więcej, nowe technologie gwałtownie zmieniające każdy obszar naszego życia, odmieniły również techniki absorpcji  promieni ultrafioletowych i skróciły do minimum czas ich oddziaływania. Miłośnicy opalonej skóry nie poszukują już odpowiedzi na pytania: Jak się opalać, czy jak się szybko opalić, ale przede wszystkim jak przyspieszyć opalanie i jak się bezpiecznie opalać.

Jak się szybko opalić na brązowo?

Dzisiaj nie ma już problemu, by utrzymać opaleniznę na skórze przez cały rok. Można osiągnąć ten efekt na wiele sposobów, również nie wychodząc z domu. Jak się szybko opalić domowe sposoby – to mantra powtarzana przede wszystkim przez młode osoby, którym przepisy nie pozwalają jeszcze na swobodne korzystanie z solarium lampowego czy natryskowego. Jak opalać się na brązowo w domu? – najlepiej stosując różnego rodzaju samoopalacze. Oferta tych produktów na rynku jest ogromna, jednak większość z nich wymaga ostrożnego i umiejętnego stosowania, w przeciwnym razie skóra opali się zbyt mocno lub w nieestetyczne plamy. Dlatego dobranie właściwego preparatu trwa stosunkowo długo i opatrzone jest licznymi błędami.

Jak szybko i skutecznie się opalić, czyli jak opalać się na solarium?

Najbardziej komfortowym sposobem nabycia pięknej, złocistej skóry jest sesja w solarium i opalanie się lampami solaryjnymi. Jak szybko się opalić na solarium? Wystarczą trzy minuty, by skóra zmieniła odcień. Ilość sesji w solarium zależy od predyspozycji skóry i oczywiście od ostatecznego efektu, jaki chcemy uzyskać. Jak się bezpiecznie opalać na solarium doradza każdy właściciel  punktu. Najlepiej korzystać z krótkich sesji i je powtarzać w zależności od potrzeb. Można również skorzystać z preparatów dostępnych w solarium, które intensyfikują opalanie przy tej samej ilości czasu.

Jak się szybko opalić na brązowo?

Innym sposobem na uzyskanie ładnej opalenizny jest opalanie natryskowe, zyskujące sobie stale rosnącą popularność. Najważniejszą zaletą tej techniki jest idealnie równy odcień całej powierzchni skóry oraz trwałość zabiegu.

Opalanie natryskowe jak się przygotować?

Przed przystąpieniem do opalania natryskowego dobrze jest wydepilować ciało i wykonać delikatny peeling. Jednak nie mogą na nim pozostać resztki kremów, balsamów czy dezodorantu. Ze względów higienicznych zaleca się pozostanie w bieliźnie, choćby jednorazowej. Opalanie natryskowe jak długo się utrzymuje? Ten rodzaj opalania jest chyba najtrwalszy ze wszystkich. Zabieg trwa do 30 minut, ale efekt utrzymuje się przez kilka tygodni, pod warunkiem właściwego dbania o skórę.

Jak można się szybko opalić na słońcu?

Na koniec najprzyjemniejszy, chociaż nie dla wszystkich, sposób na zdobycie opalenizny, czyli pobyt na słońcu. Jak się szybko opalić na słońcu? Stosując preparaty przyspieszające opalanie, najczęściej na bazie ochronnych olejków. Niski faktor i substancje absorbujące promienie ultrafioletowe przyspieszają proces opalania a jednocześnie skracają czas niezbędny do zmiany barwy skóry. Niezwykle ważną kwestią nieodłącznie powiązaną z opalaniem się na słońcu jest: Jak się opalać żeby skóra nie schodziła? Możliwie jak najkrócej. Po to stosuje się produkty przyspieszające opalanie, by skrócić czas ekspozycji na słońce. Po opalaniu należy nasmarować całe ciało produktami utrwalającymi opaleniznę.

Zobacz także