Blog / Jak schudnąć w udach i biodrach?

Jak schudnąć w udach i biodrach?

Każda z nas chce mieć atrakcyjną sylwetkę. Droga do tego nie jest łatwa, a panie, którym udaje się utrzymać swoją wagę przez długie lata, zazwyczaj dbają o dietę oraz o aktywność fizyczną. Determinacja i samodyscyplina to cechy, pozwalające walczyć ze zbędnymi kilogramami, które często pojawiają się w okolicy bioder. Jak stracić dodatkowe centymetry właśnie w tym obszarze? Oto garść przydatnych wskazówek.

Uda i biodro

Ładne proporcje sylwetki – od czego zacząć?

Na początek warto wspomnieć, że nie ma idealnej metody, która przyniesie natychmiastowe rezultaty. Bardzo ważny jest zdrowy rozsądek oraz przemyślana strategia. Kiedy chcemy stracić kilogramy z określonych partii ciała to przede wszystkim musimy postawić na konkretną gimnastykę. Panie, które chcą się zmieścić w piękną sukienkę czy ulubione jeansy, zastanawiają się jak schudnąć w biodrach. Na ogół właśnie ta część ciała jest problematyczna i bywa, że stosując którąś z diet, tracimy kilogramy, ale niekoniecznie z bioder. Kobiecy organizm jest zaprojektowany tak, aby w naturalny sposób tłuszcz odkładał się na biodrach. Jest to więc oznaka zdrowia. Jeśli jednak przekracza to pewne proporcje, zaczynamy walczyć z tym defektem. Taki idealny stosunek talii do bioder wynosi 7 do 10, czyli na przykład 70 cm w talii i 100 cm w biodrach. Wiele zależy jeszcze od wzrostu. Zazwyczaj obfitym biodrom towarzyszy nieestetyczny cellulit, co sprawia, że wiele kobiet krępuje się pokazać w stroju kąpielowym. Na szczęście jest wiele metod, które pozwolą uporać się z tym kłopotem.

Do biegu, gotowe, start!

Pomoże regularna gimnastyka, a przede wszystkim bieganie, które angażuje wszystkie partie mięśni do pracy, ale najintensywniej pracują właśnie uda i biodra. Najlepiej zacząć od krótkich, spokojnych treningów, a już po kilku tygodniach przekonamy się, że dłuższy jogging, nie stanowi dla nas większego problemu. Trzeba dać sobie czas i lepiej nie sprawdzać co wieczór efektów na wadze. Bardziej wiarygodny jest centymetr, ale wystarczą pomiary raz w tygodniu lub rzadziej. Przed bieganiem warto zjeść coś energetycznego, ale zdrowego na przykład garść bakalii, banana lub kawałek gorzkiej czekolady. Dodajemy sobie w ten sposób siły do treningu. Każda z nas może ocenić ile i jak często biegać. Optymalny jest jogging 3 razy w tygodniu po 60 minut. Przez taką ilość czasu spalamy tłuszcz. Na początku wdrożenie takiego planu może być niełatwe, ale z czasem zauważymy również efekty w postaci lepszej kondycji, samopoczucia i większej odporności. To nawyk, który daje szereg korzyści, ale zawsze pojawiają się jakieś przeszkody, dlatego trzeba mieć jakieś alternatywy kiedy jest brzydka pogoda – na przykład basen. To połączenie przyjemnego z pożytecznym, wzmacniamy całą sylwetkę – przede wszystkim kręgosłup i pobudzamy mięśnie do pracy. Przy takim planie działania, cellulit i tłuszcz nie mają szans na przetrwanie. Aby schudnąć z bioder i ud potrzeba wiele wysiłku. Dla wielu pań zgubą są słodycze. Trzeba znaleźć dla nich zamienniki, na przykład miód czy ksylitol.

Bądź cierpliwa! Na efekty trzeba poczekać

Panie, które zastanawiają się jak szybko schudnąć w udach i biodrach mogą uważać, że istnieją ćwiczenia, które przyspieszą ten proces. Oczywiście to prawda, ale trzeba powiedzieć tutaj bardzo ważną rzecz. Dobrze wykonywane ćwiczenia, zwłaszcza na początku, powodują przyrost masy mięśniowej! Dlatego jeśli będziemy koncentrować się tylko na ćwiczeniach angażujących partie ud to po kilku tygodniach możemy wcale nie zauważyć rezultatów, a nawet więcej kilogramów na wadze. To bardzo demotywujące, dla osób które nie mają wiedzy na temat tego, jak działa organizm podczas ćwiczeń. Tak naprawdę to rozwój mięśni jest przyczyną dodatkowych cyfr na wadze. Potrzeba czasu, żeby wszystko się uregulowało. To prawda, że są osoby, które szybko straciły na wadze, ale znacznie bezpieczniej dla organizmu jest chudnąć powoli. Przyjmuje się, że idealną i zdrową utratą wagi są 2 kg miesięcznie. Dlatego trzeba działać kompleksowo i z rozsądkiem, bo konsekwencją szybkich metod zazwyczaj jest efekt jojo i ogromne rozczarowanie.

Dieta i aktywność nie zawiodą

Wśród ćwiczeń, które pozwalają szybko schudnąć z bioder jest również jazda na rowerze. Może być to również rowerek treningowy dostępny w siłowni. Ważne jest, aby zdecydować się na jakąkolwiek aktywność fizyczną i nie narzucać sobie wyzwań zbyt trudnych do osiągnięcia. Metoda małych kroków jest bezpieczniejsza, dlatego  dobrze jest wyznaczać sobie drobne cele. Zrównoważona dieta bogata w wartości odżywcze, jedzenie warzyw i owoców, orzechów, dbanie o obecność w jadłospisie jedno i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych pozwoli nam uregulować metabolizm. Sport nie musi być męczącym wysiłkiem, ale możemy uczynić go częścią przyjemnej codzienności. Warto wybrać aktywność, która sprawia nam radość. Wytrwałość w dążeniu do celu sprawi, że efekty będą widoczne, a co więcej okażą się trwałe. Będziemy więc mogły zapomnieć o nadwadze. Kluczem jest jednak systematyczność i samodyscyplina. Powodzenia!

Zobacz także