Blog / Jak prawidłowo nawilżać skórę?

Jak prawidłowo nawilżać skórę?

Nawilżanie skóry to podstawowy rytuał, który ma za zadanie chronić skórę przed oznakami starzenia i dbać o jej elastyczność. Stanowi absolutnie podstawowy zabieg, który powinien być stosowany każdego dnia przy użyciu odpowiednich produktów. Rynek jest bogaty w wiele rekomendowanych kosmetyków pielęgnacyjnych jak krem nawilżający do twarzy czy nawilżające maseczki do twarzy o różnych właściwościach w zależności od potrzeb. Dla każdego typu skóry będzie odpowiedni inny zestaw produktów. Dlatego tak ważne jest zapoznanie się ze składem i listą najbardziej odpowiednich produktów. Przesuszona skóra twarzy to nie tylko nieestetyczny walor, ale również szybsze starzenie i powstawanie przebarwień czy zmarszczek. Nawilżanie twarzy powinno odbywać się rutynowo i systematycznie, w przeciwnym razie nie przyniesie pożądanych efektów.

Kobieta pod prysznicem

Woda jako główny dobroczyńca

W odpowiedniej pielęgnacji suchej skóry to woda odpowiada za odpowiednie nawilżanie twarzy. Powinniśmy pamiętać o wypijaniu odpowiedniej ilości każdego dnia – to odpowiedź na pytanie jak nawilżać twarz od wewnątrz. Aby skutecznie nawilżyć skórę należy wypijać przynajmniej 1,5l wody dziennie z częstotliwością często, ale w niewielkich ilościach. Woda to podstawowy budulec w organizmie, dlatego już niewielki niedobór może skutkować szorstkością i suchością naskórka, który zaczyna się łuszczyć i powodować nawet dolegliwości bólowe. Dostarczanie odpowiedniej ilości wody do organizmu to podstawowa zasada pielęgnacji, która należy do naturalnych metod nawilżania skóry.

Krem i nawilżające serum do twarzy

W momencie decyzji o przemyślanej pielęgnacji suchej skóry, zastanawiamy się czym nawilżać twarz, aby pielęgnacja była skuteczna i właściwa dla danego typu skóry. Do zadań kremów nawilżających i serum, należy przede wszystkim utrzymanie wody wewnątrz naskórka, co poprawi jej elastyczność i będzie oddziaływało odżywczo. Zapobieganie i niwelowanie zmarszczek i przebarwień, które powoduje zbyt duża suchość skóry, to przede wszystkim efekt stosowania produktów jak nawilżający krem do twarzy czy proces naturalnego nawilżania twarzy . W momencie odczuwania napięcia i powstawania widocznych, suchych skórek, przesuszona skóra twarzy daje się we znaki i należy zacząć proces regeneracji i odżywiania. Regularne nawilżanie twarzy zagwarantuje promienny wygląd skóry i młody wygląd przez możliwie najdłuższy czas. Rodzaj kremu nawilżającego lub serum powinniśmy dobrać według potrzeb naszej skóry i jej rodzaju. Zupełnie inaczej wygląda pielęgnacja skóry mieszanej, suchej czy o zwiększonym wydzielaniu serum. Warto stosować krem lub serum nawilżające zarówno na dzień, jak i na noc.

Zabiegi nawilżające na twarz

Do sposobów, które wspomagają odbudowę i regenerację naskórka, należą nie tylko metody naturalne. Nawilżanie skóry twarzy za pomocą zabiegów w profesjonalnych gabinetach czy w domowym zaciszu, przynosi wiele korzyści dla skóry. Inwestycja w dobrze nawilżający krem do twarzy to świetny krok, jednak wzbogacenie pielęgnacji o maseczki nawilżające lub profesjonalne zabiegi uczynią pielęgnacje jeszcze bardziej skuteczną. W klinikach medycyny estetycznej możemy dobrać zabieg odpowiedni dla typu naszej skóry, a nawet do wieku. Do najpopularniejszych zabiegów nawilżających na twarz należą między innymi zabiegi na bazie kwasów, masek ujędrniających czy zabiegi odżywczo-naprawcze. Ich cena jest zróżnicowana od przebiegu, ich specyfikacji i czasu wykonywania. Skóra po kilku seriach profesjonalnych zabiegów wygląda zdecydowanie bardziej promiennie, dzięki zastosowaniu produktów wysoce rewitalizujących. Inwestycja w domową pielęgnację to przede wszystkim dobre maseczki nawilżające na twarz. Stanowią one dobrą alternatywę lub dodatek do profesjonalnych zabiegów i stosowanych kremów. Niektóre maseczki można z powodzeniem wykonywać w domu z naturalnych składników, które będą równie skuteczne co maseczki drogeryjne. Domowa maseczka nawilżająca na twarz doskonale sprawdzi się w przypadku skóry szczególnie wrażliwej na wszelkie składniki zawarte w produktach dostępnych w asortymencie sklepów kosmetycznych, gdyż skład będzie zależał od nas.

Nawilżanie skóry głowy

Suchość skóry powoduje dyskomfort nie tylko na twarzy czy na innych partiach ciała. Częstym problemem jest suchość skalpu. Szampon nawilżający skórę głowy to pierwszy krok do osiągnięcia optymalnej sprężystości i nawilżenia skalpu, który odpowiada za prawidłowy wzrost i wygląd włosów. Taki produkt charakteryzuje się przede wszystkim jak najbardziej naturalnym składem i przypomina delikatną, bezzapachową emulsję. Zbyt długi i chemiczny skład, któremu towarzyszy sztucznie otrzymywana woń, może jeszcze bardziej przesuszyć skórę głowy. Suchość skóry głowy może przerodzić się w poważniejsze konsekwencje jak łupież, nadmierne przetłuszczanie włosów, a nawet może doprowadzić do ich wypadania.

Inne produkty do nawilżania skóry

Odpowiednie nawilżanie twarzy zagwarantuje jej elastyczność i promienny wygląd bez udziału makijażu. Wiemy już jak zadbać o nawilżenie skóry od wewnątrz za pomocą odpowiedniego nawadniania organizmu. Kolejnym przykładem na pielęgnacje skóry od środka są tabletki dedykowane do tego celu. Skutecznie działają jako uzupełnienie procesu nawilżania skóry za pomocą zabiegów nawilżających na twarz czy maseczek. Warto wdrożyć je do codziennego rytuału pielęgnacji, aby osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty. Kolejnym produktem, na jaki warto zwrócić uwagę dobierając produkty nawilżające będzie mgiełka nawilżająca do twarzy. Jej skuteczność bazuje na przywracaniu skórze odpowiedniego pH przy jednoczesnym odświeżaniu. Z powodzeniem zastąpi tonik do twarzy i uzupełni pielęgnację za pomocą serum do nawilżania skóry twarzy. Mgiełki wysokiej jakości zawierają w swoim składzie wiele składników odżywczych, witamin i dobroczynnych kwasów. Najpopularniejsze i najbardziej skuteczne będą mgiełki nawilżające do twarzy zawierające mocznik, kwas hialuronowy czy glicerynę. Dodatkowy atut to działanie antyseptyczne i kojące, dlatego zapomnimy o podrażnieniach suchej skóry twarzy.

Zobacz także