Blog / Jak powiesić obraz bez wiercenia w ścianie?

Jak powiesić obraz bez wiercenia w ścianie?

Aranżacja pomieszczeń z wykorzystaniem obrazów to trend wnętrzarski, który króluje w znaczącej ilości mieszkaniach. Zmiana wystroju może opierać się na samym wykorzystaniu dodatków w postaci grafik, obrazów czy plakatów, które diametralnie mogą ożywić lub ocieplić wnętrze. Dzięki wykorzystaniu obrazów możemy zmienić wystrój o 180 stopni. Nie każda zmiana wymaga jednak gruntownych ingerencji w ścianę, które powodują jej uszkodzenia. Zastosowanie kilku prostych technik i metod, pozwoli na nieinwazyjną zmianę wyglądu mieszkania czy domu z wykorzystaniem obrazów. Jak powiesić obraz bez wiercenia, aby uzyskać estetyczny i trwały efekt na ścianie?Jak powiesić obraz bez wiercenia w ścianie

Metody wieszania obrazów bez wiercenia

Brak konieczności niszczenia ścian czy wiercenia to zaleta coraz częściej stosowanego triku, dzięki któremu w każdej chwili będziemy mogli zmienić umiejscowienie ozdoby lub całkowicie ją usunąć. To rozwiązanie daje bardzo dużą swobodę w urządzaniu pomieszczeń i pomaga zaoszczędzić na poprawkach czy naprawach przy kolejnym remoncie. Dodatkowy atut wykorzystania nieinwazyjnych metod wieszania obrazów na ścianach to przede wszystkim ich niski koszt, dzięki czemu zmienimy pomieszczenie bez wysokich nakładów finansowych. Na rynku istnieje wiele rozwiązań, które ułatwią na wieszanie obrazów bez wiercenia. Wyróżniamy takie techniki jak:

  • wykorzystanie mas mocujących,
  • mocowanie na listwach,
  • wodoodporne plastry,
  • gwoździe samoprzylepne,
  • haki samoprzylepne.

Masy mocujące – wieszanie obrazów na ścianach

Wykorzystanie mas mocujących do umieszczania obrazów na ścianach bez konieczności wiercenia to bardzo popularne rozwiązanie. Na rynku dostępne jest wiele rodzajów mas mocujących, które przystosowane są do określonych rozmiarów i ciężaru obrazów czy grafik. Wybierając odpowiedni do naszych potrzeb produkt, powinniśmy przede wszystkim zapoznać się z etykietą i szczegółami przeznaczenia. Masy mocujące są dostępne w różnych formach: kostek lub plastrów. Najlepiej sprawdzą się do wykorzystania przy wieszaniu obrazów na ścianach o mniejszej wadze oraz plakatów czy fotografii.

Mocowanie obrazu na listwach

Specjalnie zainstalowane listwy, na których możemy zainstalować obrazy na ścianie to jedno z bardziej trwałych rozwiązań. Szczególnie sprawdzi się w przypadku częstych zmian obrazów czy fotografii, które wykorzystujemy do ozdoby wnętrz.

Plastry mocujące – metoda bez wiercenia

Dzięki plastrom mocującym umieścimy obrazy na ścianie, bez potrzeby wiercenia i ingerencji w ścianę. Ich wodoodporna forma pozwoli na stworzenie trwałego i solidnego mocowania dla obrazów na powierzchni ścian mieszkania. Ich struktura zwykle jest dwustronna i utrzymuje ciężar nawet do dwóch kilogramów, dlatego jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku, kiedy chcemy zainstalować obraz o dużej wadze.

Gwoździe samoprzylepne

Metoda mocowania obrazów na ścianach bez wiercenia to wykorzystanie gwoździ samoprzylepnych. Mają one porównywalną skuteczność co gwoździe metalowe i pozwalają na powieszenie obrazu o wadze 4 – 5 kilogramów. To bardzo wygodna technika, która nadaje się do stosowania nawet na delikatnych powierzchniach. W razie potrzeby zmiany umiejscowienia obrazu lub całkowitego usunięcia, możemy je odkleić.

Samoprzylepne haki

Kolejną równie skuteczną techniką wieszania obrazów na ścianach jest wykorzystanie do tego celu haków samoprzylepnych. Nadają się do stosowania na najbardziej delikatnych powierzchniach i nie pozostawiają ubytków, przy czym ich instalacja na ścianie zamyka się na odklejeniu paska z klejem i przytwierdzeniu haków do powierzchni.

Zobacz także