Blog / Jak nadać ładny kształt paznokciom?

Jak nadać ładny kształt paznokciom?

Jak nadać kształt paznokciom, aby wyglądały nienagannie? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć sobie wiele kobiet. Niestety piłowanie paznokci nie należy do prostych czynności, gdyż nawet najmniejszy ruch może doprowadzić do tego, że paznokieć będzie miał tendencję do rozdwajania się. Jak więc nadać kształt paznokciom w sposób odpowiedni?
JAK NADAĆ ŁADNY KSZTAŁT PAZNOKCI

Dobór odpowiedniego kształtu paznokcia

Sezonowe zmiany w sklepach z lakierami sprawiają, że zmieniają się trendy. Jeszcze niedawno najmodniejszym kształtem paznokcia był migdał. Obecnie największą popularnością cieszą się kwadraty i trumienki. Podczas wyboru kształtu paznokcia warto kierować się jednak nie aktualnymi trendami, a wyglądem swojej dłoni. Jeżeli jest ona pociągła i szczupła, wówczas paznokcie typu szpic, czy długie kwadraty mogłyby sprawić, że dłoń wyglądałaby na jeszcze dłuższą. W takiej sytuacji lepiej sprawdzą się migdały. Nieco większe dłonie warto wyciągnąć, dzięki zachowaniu nieco większej długości paznokcia.

Najważniejsze zasady podczas piłowania paznokci

Piłowanie paznokci na podłożu

Szczególną uwagę warto poświęcić temu, aby dłoń, na której piłowane są paznokcie, miała dobre oparcie. Cała ręka powinna znajdować się na stabilnym podłożu, aby ruchy mogły być precyzyjne i dobrze przemyślane. Piłowanie paznokci w powietrzu może doprowadzić do uzyskania nieodpowiedniego kształtu, krzywizn, a nawet do tego, że paznokieć już przez wiele tygodni będzie miał tendencję do złamań.

Piłowanie suchych paznokci

Kolejną bardzo ważną kwestią jest zadbanie o to, aby paznokcie, które będą piłowane, były suche. Woda, która zlokalizowana byłaby na paznokciu, mogłaby doprowadzić do zniszczenia zarówno pilnika, jak i paznokci.a Tak więc przed podjęciem prób piłowania najpierw myjemy ręce, po czym dokładnie je oszukamy. Dokładnie tak samo postępujemy po wypiłowaniu płytki paznokcia.

Piłowanie w jednym kierunku

Bardzo często zauważyć można tendencję kobiet do tego, że piłują paznokcie raz w jedną i raz w drugą stronę. Takie niedopatrzenie może doprowadzić do poważnych zniszczeń na płytce paznokcia. Warto zapamiętać, aby piłować paznokcie zawsze w jedną stronę. Dzięki temu koniec paznokcia będzie zamknięty, a złamania nie będą tak groźne.

Odpowiednia grubość pilnika

Pilniki mają różne stopnie twardości. Gradacja mieści się w przedziale 80-240. Delikatne paznokcie powinny być piłowane niezwykle delikatnym pilnikiem, aby struktura paznokcia nie została zaburzona. Ostre warianty stosuje się najczęściej w przypadku paznokci żelowych lub akrylowych, kiedy pilnik nie ma styczności z płytką paznokcia.

Kształty paznokci — Jak je uzyskać?

Paznokcie owalne

Ten rodzaj wypiłowania paznokcia sprawdzi się zwłaszcza u osób, których dłonie mogą być narażone na ryzyko złamania lub rozdwojenia. To bardzo wygodna propozycja, która sprawia, że dłoń prezentuje się niezwykle atrakcyjnie, bez obawy o zniszczenia. Aby zyskać owalny kształt paznokcia, należy piłować paznokcie w taki sposób, aby ruch był zgodny z okrągłością palców. Na początku paznokcie te będą bardzo krótkie i przez 2 tygodnie mogą wyglądać dość nieestetycznie, jednak po tym czasie kształt nabierze charakteru, a wraz ze wzrostem paznokcia dłoń będzie prezentowała się niezwykle ładnie.

Kwadratowe paznokcie

Tego typu kształt doskonale prezentuje się na średnich i długich paznokciach. Uzyskanie kwadratów na dłoniach krótkich było niemożliwe. Taki kształt paznokcia narażony jest jednak na ryzyko złamań i uszkodzeń. Kształt ten uzyskać można dzięki piłowaniu palca prostopadle do stołu. Podczas wykonywania ruchów dłoń powinna być jednak stabilnie podparta o stół! W powietrzu proces ten mógłby zakończyć się powstaniem krzywizn. Tego typu kształt najlepiej wygląda na bardzo długich paznokciach.

Paznokcie typu zaokrąglony kwadrat

Podobnie do paznokci kwadratowych, kształt ten doskonale sprawdzi się na średnich i długich paznokciach. Prezentują się one jednak znacznie subtelniej niż propozycja umieszczona powyżej. Aby uzyskać ten kształt, należy położyć dłoń na stole i piłować paznokieć prostopadle do stołu. Na końcu ostrego boku paznokcia należy delikatnie spiłować, aby nie były one tak ostro zakończone.

Paznokcie typu szpic

Szpice najlepiej prezentują się na długich paznokciach. Efekt ten bardzo trudno jest uzyskać, gdyż wymaga sporego wysiłku i pracy nad paznokciem. Wykonanie kształtu tego typu warto zlecić profesjonalistom. Paznokieć musi być naprawdę bardzo długi, co może być jednak trudne bez zastosowania żelu, czy powłok wzmacniających. Przed piłowanie wyznacza się bok centralny na górze, który stanowił będzie wierzchołek szpicu. Następnie boki paznokcia należy spiłować symetrycznie tak, aby paznokieć po obu stronach wyglądał dobrze. Na górze automatycznie powinno pojawić się charakterystyczne ostre zakończenie.

Paznokcie typu balerina/trumienka

Ten typ wypiłowania paznokcia został zapoczątkowany przez znaną amerykańską gwiazdkę- Kylie Jenner. Obecnie ten kształt paznokcia cieszy się największą popularnością. Jest on jednak niezwykle trudny do uzyskania na płytce naturalnej. Do złudzenia wręcz przypomina kształt baletki, jednak wielu osobom kojarzy się także z kształtem..trumienki. Aby zyskać ten kształt, należy wyznaczyć na górze paznokcia punkt centralny. Następnie boki paznokcia piłować pod kątem 45 stopni, jednak bez zaokrąglania górnych granic. Na końcu pilnik należy ustawić prostopadle do paznokcia i spiłować górę na prosto.

Paznokcie migdały

Ten kształt paznokci cieszył się ogromną popularnością jeszcze kilka miesięcy temu. To świetny sposób, aby w szybki i prosty sposób zyskać kształt paznokcia, który wyszczupli dłoń i sprawi, że będzie prezentowała się niezwykle ładnie. Punkt centralny na górze to granica piłowania. Boczne krawędzie paznokcia należy kierować pod kątem 45 stopni, a na końcu szpic należy lekko zaokrąglić. Nie może zostać on zbyt mocno zaostrzony, gdyż będzie prowadziło to do powstania efektu szpica. W efekcie powstać ma owalny, klasyczny kształt migdała bez ostrych krawędzi. To świetna propozycja dla średnich i długich paznokci.

Zobacz także