Blog / Jak kształt paznokci jest najlepszy?

Jak kształt paznokci jest najlepszy?

Piękne paznokcie to bez wątpienia atut każdej kobiety. Jeszcze niedawno korzystanie z usług stylistek paznokci nie było tak powszechne, jak obecnie. Panie, mimo iż mogą wykonać profesjonalny manicure w domu, najczęściej decydują się na skorzystanie z pomocy specjalisty. Oto przegląd najmodniejszych kształtów paznokci, na jakie stawiają znane i lubiane osoby!

Jak kształt paznokci jest najlepszy

Jak dobrać kształt paznokci?

O gustach się nie dyskutuje, dlatego na początku warto zaznaczyć, że odpowiedni kształt paznokcia to taki, w którym zwyczajnie czujemy się dobrze. Wykonywanie codziennych prac uniemożliwia wybór niektórych kształtów ze względu na długość i ostre krawędzie, dlatego na początku warto przejrzeć kilka stron internetowych w poszukiwaniu inspiracji. Efektem ma być tutaj elegancka, smukła i piękna dłoń. Na początku zauważmy, że o kształcie paznokcia decydują dwa jego obszary, czyli lunula i łożysko. Lunula to nic innego, jak biała część paznokcia, która widoczna jest u jego nasady. Najczęściej ma ona zupełnie inny kształt, niż ten, który chcielibyśmy osiągnąć. Warto jednak zasugerować się tym, w jaki sposób rośnie ona naturalnie. Jeżeli jej kształt jest zaokrąglony, paznokieć powinien również być nieco okrągły. Jeżeli jednak w sposób naturalny rośnie ona na prosto, warto rozważyć prostą formę.

Najpopularniejsze kształty paznokci

Wśród najpopularniejszych kształtów paznokci wymienić można migdały, spiczaste, trumienki, paznokcie kwadratowe, zaokrąglone oraz zaokrąglone kwadraty. Wybór kształtu nierzadko jest uzależniony od tego, jak długie paznokcie posiadamy. Osiągnięcie paznokci migdałów, trumienek, czy spiczastych byłoby niemożliwe na krótkich paznokciach. Z tego powodu kobiety coraz częściej sięgają po pomoc profesjonalnych stylistek paznokci, które dzięki nałożeniu żelu mogą sprawić, że paznokcie będą miały możliwość szybkiego wzrostu pod utwardzoną powierzchnią. To doskonałe rozwiązanie dla pań, które mają słabe paznokcie.

Jak osiągnąć poszczególne kształty paznokci?

Paznokcie w kształcie migdałów

Migdał to kształt, który wybierany jest przez ogromną liczbę kobiet. To niezwykle efektowny i wygodny kształt, który można uzyskać w prosty sposób. ,,Migdałki” to paznokcie lekko zaokrąglone, które wydłużają i doskonale wysmuklają palce. Można śmiało stwierdzić, że jest to jedna z najseksowniejszych i najpiękniejszych propozycji. Są one jednocześnie lekko spiczaste i zaokrąglone na czubku, a więc stanowią wariant pośredni między kwadratami a paznokciami owalnymi. Paznokcie w kształcie migdałów mogą stanowić doskonałe rozwiązanie dla pań, które wykonują wiele prac domowych i chcą uzyskać kształt maksymalnie wygodny i użytkowy. W jaki sposób uzyskać paznokcie w tej formie? Wystarczy piłować paznokcie w taki sposób, aby symetrycznie zwężały się ku górze. Aby uzyskać ten kształt, należy wyznaczyć środek na czubku palca, a następnie boki piłować pod kątem 45 stopni. Należy uważać, aby nie przesadzić, gdyż z migdałów łatwo jest zrobić paznokcie spiczaste, zwane potocznie szponami.

Spiczaste paznokcie

To jeden z najefektowniejszych kształtów, który kojarzy się z erotyzmem i nutką pikanterii. Niestety ten kształt paznokcia jest niezwykle niewygodny. Wiele pań, ze względu na fakt licznych zaczepień paznokciami rezygnuje z tej formy. Spiczaste paznokcie stały się hitem na portalach społecznościowych, gdyż pasują do looku imprezowego. To świetna propozycja dla pań, które chcą maksymalnie wysmuklić swoją dłoń. Na tym kształcie paznokci doskonale prezentuje się czerwień, róż, oraz wiele szalonych kolorów, które dopełnią efekt. W jaki sposób można uzyskać paznokcie migdały? Podobnie do paznokci w kształcie migdałów należy wyznaczyć środek i piłować boki w taki sposób, aby efekt nie stał się karykaturalny. Nie chodzi o to, aby uzyskać ostry szpic. Warto zostawić lekkie zaokrąglenie, które doda całości estetyki.

Paznokcie trumienki

Kolejny hit, który zawładnął światem portali społecznościowych. To nieco bardziej zmodyfikowana propozycja kwadratowych paznokci. Trumienki są nieco szersze na macierzy paznokcia i nieco węższe w miejscu ku końcowi. Taki kształt doskonale pasuje do wąskich i długich dłoni. W jaki sposób uzyskać ten kształt? Należy rozpocząć od mocnego piłowania boków paznokcia tak, aby przypominały sztylet. Linia brzegowa powinna być spiłowana w idealnie prostą linię.

Paznokcie zaokrąglone

To jedna z najprostszych w wykonaniu i jednocześnie najwygodniejszych propozycji. Paznokcie zaokrąglone doskonale sprawdzą się wśród mam oraz pań, które wykonują wiele czynności w ciągu dnia, które mogłyby naruszyć kształt paznokcia. Niestety warto pamiętać o tym, iż ten kształt nie pasuje do pulchnych dłoni. Zaokrąglone paznokcie uwielbiane są przez kobiety, które wykonują domowy manicure w domu i obawiają się uzyskania nierównych paznokci. Aby uzyskać efekt okrągłych paznokci, należy piłować paznokcie w okrągły sposób, aby żadna ze stron nie była mocniej lub słabiej piłowana. W przypadku tak neutralnego kształtu można wybrać dowolny kolor, w którym czujemy się dobrze. Sprawdzą się tutaj kolor pastelowe, tradycyjne oraz neony.

Paznokcie kwadratowe

Krótkie, kwadratowe paznokcie świetnie prezentować się będą na każdym typie dłoni. Wyglądają niezwykle elegancko i klasycznie. W celu uzyskania kształtu kwadratów wystarczy spiłować płytkę w taki sposób, aby piłowana była wyłącznie linia brzegowa.

Kształt paznokcia a smukłość dłoni

Panie, które zastanawiają się nad tym, jaki kształt paznokcia powinny mieć, muszą zastanowić się nad swoimi preferencjami. Nie należy kierować się wyłącznie tym, czy dany kształt pasuje do smukłości dłoni, czy też nie. Jeżeli kobieta czuje się dobrze w paznokciach owalnych, mając duże dłonie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki kształt paznokcia miała. Dokładnie tak samo powinny myśleć panie, które marzą o długich paznokciach piłowanych po bokach, kiedy są posiadaczkami długich i szczupłych dłoni. Panuje tutaj absolutna dowolność. Paznokcie mają być przede wszystkim:

  • Estetyczne wykonane,
  • wygodne,
  • bez odrostów.

Zobacz także