Blog / Jak dobrać kolor włosów do jasnej karnacji?

Jak dobrać kolor włosów do jasnej karnacji?

Kolor włosów idealnie dobrany do typu karnacji potrafi zatuszować niedoskonałości oraz podkreślić atuty urody. Aby jednak wyglądać doskonale, musi on pasować do oczu oraz kształtu twarzy. Chciałabyś zmienić kolor włosów i przejść prawdziwą metamorfozę, ale nie wiesz jaki odcień będzie ci pasował? Zastanówmy się jaki kolor włosów do jasnej karnacji wygląda najlepiej oraz jak określić swój typ urody.
Jak dobrać kolor włosów do jasnej karnacji

Jak określić swój typ urody?

Aby dopasować kolor włosów tak, aby podkreślał naszą naturalną urodę musimy mieć świadomość, jaki jest nasz typ kolorystyczny. Będzie to pomocne nie tylko w dobrze odpowiedniego koloru podczas farbowania, ale też gdy robimy makijaż. Aby dowiedzieć się, jaki jest nasz typ kolorystyczny, warto wykonać prosty test z wykorzystaniem złotej i srebrnej biżuterii. Należy przyłożyć do ciała biżuterię oraz zaobserwować za pomocą lustra, który odcień jest bardziej widoczny na tle naszej twarzy. Jeżeli jest to złoto – oznacza, że jesteśmy posiadaczkami ciepłej karnacji,  a jeżeli srebro – jasnej. Gdy już mamy świadomość swojego typu urody możemy dobrać odpowiedni kolor, który harmonizuje z naszą karnacją.

Jakie inne cechy charakterystyczne wyróżniają ciepłą karnację?

  • skóra osób o ciepłej karnacji jest brzoskwiniowa, oliwkowa lub posiada złocisto- beżowe zabarwienie
  • skóra łatwo opala się na przyjemny, złoty kolor i pojawiają się na niej brązowe piegi
  • żyły widoczne na nadgarstku mają zielony odcień

Co wyróżnia karnację zimną?

  • skóra jest jasna oraz blada, może posiadać odcień porcelanowy, lekko beżowy z błękitnym pigmentem
  • zazwyczaj osobie z zimną karnacją trudniej się opalać, gdyż skóra szybko staje się czerwona oraz podrażniona
  • żyły na nadgarstku przybierają niebieski odcień, który może nawet wpadać w fiolet.

Jaki kolor włosów do zielonych oczu i jasnej karnacji będzie najlepszy?

Jak dobrać odpowiedni kolor podczas farbowania włosów, jeżeli jesteśmy posiadaczkami zielonych oczu i jasnej karnacji? Zieleń to najrzadszy kolor oczu na ziemi, dlatego dobór odpowiedniego kolor włosów nie jest zbyt łatwy. Zieleń zaliczana jest do gamy barw ciepłych. Najczęściej panie zielonookie posiadają naturalne włosy o brązowej lub miedzianej barwie. Jeżeli chcemy wybrać stylizacje, która przyciąga wzrok innych to postawmy na niespotykane połączenie – zielone oczy oraz ognisto rude włosy. Szczęśliwe posiadaczki szmaragdowych oczu mogą więc zdecydować się na każdy odcień rudości, pamiętając jedynie o odpowiednim dopasowaniu tonacji. Przy zielonych oczach doskonale prezentują się również głębokie odcienie brązu. Jeżeli wolimy jasne odcienie włosów, warto pokusić się o brązowe włosy oraz jasne, świetliste refleksy, które odświeżą fryzurę, ale wciąż będą prezentować się naturalnie.

Jaki kolor włosów do brązowych oczu i jasnej karnacji wybrać?

Jaki kolor włosów pasuje do brązowych oczu i jasnej karnacji? W tym przypadku warto unikać kontrastów. Ciemne oczy oraz jasny platynowy blond to zestawienie, które nie wygląda zbyt naturalnie. Na jakie odcienie więc warto stawiać? Polecane są wszelkie odcienie brązu – na przykład jasny brąz, kasztan, gorzka czekolada. Osoby, które posiadają ciemne, brązowe oczy mogą też pokusić się o głęboką czerń, jednak bardziej wpadającą w brąz, niż w granat. Jeżeli jednak chcemy zdecydować się na lekką metamorfozę naszego wyglądu oraz postawić na jasny kolor to warto sięgać po ciemniejsze odcienie blondu, które utrzymane są w ciepłej kolorystyce. Doskonałym wyjściem będą też wszelkiego rodzaju jasne refleksy oraz pasemka, które nasuną myśl o złocistych kosmykach rozjaśnionych słońcem. Ostatnio popularny stał się również odcień bronde – jest to połączenie koloru brązu oraz blondu, który wygląda bardzo naturalnie i pasuje niemal do każdego typu urody.

Jaki kolor włosów do niebieskich oczu i jasnej karnacji ?

Jaki kolor włosów pasuje do niebieskich oczu i jasnej karnacji? Jeżeli zależy nam na tym, aby przykuwać uwagę innych, warto postawić na jasny chłodny blond. Wtedy nasze niebieskie oczy będą odgrywać główną rolę, a spojrzenie stanie się wyraziste. Jakich kolorów warto unikać? Warto stawiać jedynie na chłodne odcienie, które podkreślą jasną cerę oraz delikatny typ urody. Ciepłe odcienie mogłyby odwracać uwagę od naszych subtelnych rysów twarzy, przez co nabralibyśmy wyglądu bez charakteru. Dlaczego warto unikać koloru rudego, w przypadku jasnych oczu? Ponieważ uwydatniłby on wszelkie niedoskonałości naszej cery i nie prezentowalibyśmy się tak atrakcyjnie. Jeżeli lubimy eksperymenty, być może do naszego typu urody będzie pasować chłodna czerń, która wpada w granat. Takie połączenie wraz z niebieskimi oczami pomoże nam osiągnąć piorunujący wygląd. W przypadku jasnych oczu sprawdzi się również umiejętnie dobrany rudy, który pogłębi niebieską barwę tęczówki.

Radykalna zmiana wyglądu nierzadko sprawia, że kobieta czuje się piękniej i atrakcyjniej oraz zyskuje pewność siebie. Aby jednak metamorfoza okazała się miłym doświadczeniem, warto być świadomym, jaki typ urody się prezentuje oraz staranie wybrać nowy odcień włosów, który będzie harmonizował z kolorem oczu.

Zobacz także