Blog / Jak dbać o paznokcie? Sprawdzone sposoby na zadbane paznokcie

Jak dbać o paznokcie? Sprawdzone sposoby na zadbane paznokcie

Jak dbać o paznokcie, aby były zdrowe, piękne i długie? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć sobie wiele kobiet. Warto jednak pamiętać, że zadbane paznokcie wcale nie muszą być długie. Nie długość świadczy o poziomie ich zadbania, a jasny kolor, brak przebarwień i gładka, równa powierzchnia. W jaki sposób dbać o paznokcie, aby prezentowały się nienagannie?
Jak dbać o paznokcie

Piękne paznokcie — Marzenie wielu kobiet

Chęć posiadania ładnych paznokci nie musi wiązać się z koniecznością odwiedzenia kosmetyczki i wydawania sporych sum pieniędzy. Wiele zabiegów można w szybki i skuteczny sposób wykonać samodzielnie w domu. Niektóre produkty znajdują się w kuchni, dlatego pielęgnacja i odżywienie płytki można wykonać niemal natychmiast, bez wychodzenia z domu. Przydatny może okazać się miód, mleko i olej. Wtarcie tych produktów może zadziałać zupełnie tak, jak zaaplikowanie, często drogiej odżywki zakupionej w aptece.

Dlaczego paznokcie się rozdwajają?

Czynników rozdwajania paznokci może być wiele. Najczęściej zalicza się do nich:

  • Nieodpowiednią dietę,
  • niedobory witamin,
  • brak pielęgnacji lub nieodpowiednia pielęgnacja,
  • dieta uboga w cynk,
  • brak nawilżania paznokci i dłoni,
  • brak umiejętności w piłowaniu paznokci,
  • obcowanie z detergentami i brak ochrony dłoni,
  • nieumiejętne wykonywanie zabiegów kosmetycznych samodzielnie w domu,
  • obgryzanie paznokci.

Codzienna pielęgnacja paznokci — O czym warto pamiętać?

Pielęgnacja paznokci wiążę się także z koniecznością kupienia kilku produktów do ich pielęgnacji, takich jak cążki, nożyczki, pilnik, czy blok polerski. Pielęgnacja paznokci u rąk powinna rozpocząć się od ocenienia stanu płytki paznokcia. Nie warto na początku skupiać się na uzyskaniu długości, a na tym, aby były one mocne i grube. Niestety, jeżeli płytka paznokcia będzie cienka, paznokcie mimo uzyskania pewnej długości mogą się łamać.

Domowe maseczki na paznokcie

Do przygotowania maseczki na paznokcie konieczna będzie 1/4 szklanki oliwy z oliwek lub oliwki dla dzieci oraz 1/4 soku z cytryny. Składniki te należy ze sobą dokładnie wymieszać i zaaplikować na płytkę paznokcia. Paznokcie można także zanurzyć w roztworze i trzymać je w mazi przez około 15 minut. Skuteczny może okazać się także napar z kopru. Wystarczy 2 łyżki kopru zalać wrzątkiem i pozostawić pod przykryciem do zaparzenia. Analogicznie paznokcie należy moczyć w roztworze przez 15 minut, aby uzyskać pełny efekt. Ostatnią propozycją maseczki do rąk jest maseczka z wosku pszczelego, który po rozpuszczeniu wystarczy wetrzeć w płytkę paznokcia i po 15 minutach zmyć.

Wcierki witaminowe

Pielęgnacja paznokci powinna opierać się także na stosowaniu wcierek witaminowych, które dostępne są w każdej aptece. W kapsułkach zakupić można witaminę A i witaminę E, które należy wcisnąć bezpośrednio na powierzchnię paznokcia. Witaminy te można stosować naprzemiennie. W aptece dostępne są także liczne odżywki witaminowe, które należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta. Dzięki temu zyskamy przepiękny odcień paznokci i doskonałe samopoczucie. To doskonała pielęgnacja paznokci po hybrydzie, kiedy powierzchnia płytki jest bardzo cienka i zniszczona.

Codzienna ochrona paznokci

Co ciekawe, pielęgnacja paznokci to nie tylko stosowanie specyfików, ale także odpowiednia ochrona dłoni i paznokci w trakcie całego dnia. W pracy warto zakładać rękawiczki, jeżeli mamy w niej do czynienia z ciężkimi przedmiotami lub substancjami chemicznymi, dzięki czemu nie będą one tak podatne na złamanie i zniszczenie, jak bez ochrony. Analogicznie postępować należy także w trakcie wykonywania codziennych aktywności w domu.

Manicure na piękne paznokcie

Manicure hybrydowy

Chyba każda kobieta słyszała w swoim życiu o manicure hybrydowym. Zrewolucjonizował on światowy rynek kosmetologii. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że ten rodzaj manicure nie trzeba wykonywać w gabinecie kosmetyczki. Wystarczy zakupić gotowy zestaw i poświęcić kilka chwil na wykonanie perfekcyjnych paznokci. Wystarczy lampa LED/UV, pilnik, baza pod lakier, lakier, top coat i cleaner, aby w domowym zaciszu zyskać piękny kolor paznokci. To tani i skuteczny sposób na wykonanie zabiegu w domu. Oczywiście zadanie można także zlecić profesjonalistom.

Manicure japoński

To druga propozycja zabiegu, dzięki któremu zyskanie długich i pięknych paznokci może być szybsze, niż kiedykolwiek. Zabieg polega na wcieraniu cennych substancji i składników w płytkę paznokcia. Nadaje płytce niepowtarzalny blask i doskonały wygląd. Dzięki niemu zniwelować można wszelkie pęknięcia i nierówności. Wśród substancji, które należy wetrzeć w paznokieć, wymienić można keratynę, witaminę A+E, a także wosk pszczeli i inne cenne substancje. Kurację w zależności od potrzeb powtarza się co 2-3 tygodnie, a w tym czasie nie stosuje się absolutnie żadnych lakierów, aby substancje mogły wnikać do wnętrza paznokcia. To zabieg wykonywany w celu wzmocnienia naturalnej płytki paznokcia. Nie stosuje się tutaj żadnych substancji chemicznych. Oczywiście gotowy zestaw do manicure japońskiego zakupić można w gotowej postaci.

Zobacz także