Blog / Indyk w stylu teriyaki

Indyk w stylu teriyaki

Bez względu na to, czy masz profesjonalny sprzęt kuchenny, który umożliwi ci wysuszenie mięsa, czy też posiłkujesz się zwykłym piekarnikiem, aromatyczny suszony indyk teriyaki to potrawa, której musisz spróbować. Sos worcestershire i brązowy cukier to doskonałe połączenie, które w poniższym przepisie sprawi, że twoje mięso będzie niesamowitym doznaniem smakowym. Odpowiednie przygotowanie i przyprawy nadadzą indykowi wytrawny smak, któremu nie sposób się oprzeć. Zdziwisz się, że możesz przygotować tę potrawę we własnej kuchni.
Indyk w stylu teriyaki

Przygotowanie tej potrawy może być pewnym wyzwaniem dla osób, które nie mają zbyt wiele doświadczenia kulinarnego, dlatego też jej stopień trudności oznaczamy jako umiarkowany.

Z przedstawionej poniżej listy składników przygotujemy szacunkowo 4 porcje posiłku. Najlepiej sprawdzi się on w formie przekąski lub po prostu białkowego dodatku do obiadu.

 • 500 gramów filetu z indyka pozbawionego kości i tłustych kawałków wokół mięsa
 • Łyżeczka przyprawy o smaku cebulowym
 • Łyżeczka przyprawy o smaku czosnkowym
 • Pół szklanki wody
 • Ćwierć szklanki sosu sojowego
 • 2 łyżki sosu worcestershire
 • 2 łyżki stołowe brązowego cukru
 • 1 łyżka pieprzu
 • Odrobina oleju

Sposób przygotowania:

 1. Zamroź indyka aż straci miękką konsystencję, jednak nie na tyle, aby całkowicie zamarzł. Następnie pokrój filety w grube plastry.
 2. W średniej wielkości misce połącz proszek cebulowy i czosnkowy, dodaj wodę i przygotowane wcześniej sosy, które nadadzą mięsu niepowtarzalny smak. Dokładnie wymieszaj ze sobą przyprawy, aż stworzą jednolitą teksturę. Po połączeniu dodaj do miski mięso i mieszaj pokrojone plastry w sosie. Pokryj mięso połączeniem przypraw i sosów. Po dokładnym pokryciu mięsa szczelnie przykryj miskę i zostaw w lodówce na 6 godzin.
 3. W przypadku suszenia mięsa w piekarniku przygotuj naczynie dostosowane do pieczenia. Wykorzystaj stojak do pieczenia, który pozwoli ci ułożyć pionowo mięso. Pokrojone plastry indyka nie powinny się nawzajem dotykać. Najlepiej suszyć mięso w temperaturze 60 stopni. Im dłużej pozwolimy mu się suszyć, tym więcej nabierze smaku.
 4. Filety będą gotowe, gdy zaczną pękać po bokach. Będzie to oznaczało, że zostały całkowicie wysuszone. Suszenie może zająć nawet kilka godzin przy metodzie ze stojakiem do pieczenia mięsa. W międzyczasie należy sprawdzać, czy mięso się nie przypala lub nie zmieniło swojej pozycji.

Zobacz także