Blog / Gulasz z indyka z dodatkiem warzyw

Gulasz z indyka z dodatkiem warzyw

Z pewnością wiele osób zadowoli informacja dotycząca tego, że przedstawiony poniżej posiłek pomimo swojego wyśmienitego smaku, składa się z niezwykle tanich składników, które pozwolą na przygotowanie wyśmienitej uczty za bezcen. Gulasz, który prezentujemy, będzie składał się z indyczego mięsa. Można w tym celu wykorzystać uda lub nóżki z indyka, które znajdziemy w sklepach mięsnych. Ta część indyka oscyluje w niezwykle niskich cenach.
Gulasz z indyka z dodatkiem warzyw

Danie to będzie zawierało ogromną porcję witamin i minerałów, które pozyskamy poprzez powolne gotowanie kości z indyka. Wygotowany na wolnym ogniu szpik kostny wprowadzi do potrawy nie tylko fantastyczny, niepowtarzalny smak, ale także uczyni to danie niezwykle zdrowym. Ten niepowtarzalny gulasz oprócz ciemnego i intensywnego w smaku mięsa z indyka będzie zawierał dodatki w postaci warzyw.

Stopień trudności w przygotowaniu potrawy.

Będziemy musieli skompletować sporo składników, które będą składały się na gulasz. Ponadto sam proces gotowania zajmie kilka dłuższych chwil, dlatego też oceniamy stopień trudności tej potrawy na umiarkowany.

Ilość porcji, które otrzymamy po przygotowaniu poniższego przepisu, wyniesie od 6 do 8 w zależności od tego, jak dużo nałożymy.

Danie najlepiej sprawdzi się w roli obiadu. Nie zaszkodzi jednak wykorzystać resztek na drugi dzień w formie śniadania lub lunchu z pieczywem.

Niezbędne składniki:

 • 2 łyżki oliwy z oliwek
 • Kilogram wybranego mięsa z indyka, razem z kością
 • Posiekane dwie cebule
 • Sól i pieprz do smaku
 • 2 marchewki
 • 2 rzepy
 • Jedna brukiew
 • 3 ziemniaki
 • Zioła prowansalskie
 • Jeden seler

Sposób przygotowania:

 1. Rozgrzewamy piekarnik do 150 stopni i nacieramy całe mięso oliwą. Do przesmarowanego mięsa dodajemy sól i wkładamy całość do piekarnika. Czekamy do momentu, w którym skóra naszego mięsa nabędzie złotawego koloru. Pozwoli to nadać całemu daniu o wiele więcej smaku.
 2. Gdy mięso się zarumieni, wyciągamy je. Czas na ugotowanie selera i cebulki.
 3. Gdy seler i cebulka zmiękną, dodajemy zarumienione mięso do garnka z warzywami i gotujemy wszystko razem. Jest to też moment, w którym dodajemy do garnka przyprawy. Całość trzymamy na ogniu przez godzinę
 4. Po godzinie dodajemy resztę pokrojonych warzyw do garnka wraz z przygotowanymi ziołami dla smaku. Gotujemy pod przykrycie przez 45 minut.
 5. Na końcu wyciągamy ugotowane mięso z indyka i oddzielamy je od wygotowanych w wywarze warzywnym kości. Odrzucamy mięso i skórę, natomiast mięso porcjujemy na drobne kawałki i wrzucamy do garnka. Tym oto sposobem nasz gulasz pełen witamin i minerałów jest gotowy.

Zobacz także