Blog / Gęste włosy. Sprawdzone sposoby na mocne i gęste włosy

Gęste włosy. Sprawdzone sposoby na mocne i gęste włosy

Piękne i zdrowe włosy są marzeniem wielu z nas. Jednak prawdziwie mocne i gęste włosy bardzo często są kwestią genów. Gwiazdy prezentujące burzę długich włosów budzą naszą zazdrość i zastanawiamy się, jak osiągnąć ten efekt. Pamiętajmy jednak, że jest to mało realistyczny obraz rzeczywistości, a to co obserwujemy na zdjęciach jest efektem sztucznie doczepianych pasm, peruk i ciężkiej pracy stylistów. Nie dajmy się więc zwieść cudownym sposobom i niezwykłej mocy suplementów. Na szczęście każdy może samodzielnie poprawić kondycję swojej fryzury i w tym artykule podpowiemy, co zrobić aby włosy szybciej rosły i były gęste oraz jak błyskawicznie uzyskać efekt bujnej czupryny w domowych warunkach.
Gęste włosy

Gęste włosy domowe sposoby i preparaty

Dbanie o naszą fryzurę powinno zacząć się od regularnych rytuałów pielęgnacyjnych. Należy ograniczyć codzienne mycie włosów, gdyż to je bardzo osłabia. Myjąc, należy stosować letnią, nigdy gorącą wodę i delikatnie masować skórę głowy, aby pobudzić cebulki do wzrostu. Dodatkowo ich częste suszenie i stylizacja również nie poprawiają ich kondycji i mogą przyczyniać się do utraty kosmyków. Jeśli chcemy zadbać o długie gęste włosy, nie rezygnujmy z regularnego podcinania końcówek. Wart ograniczyć zabiegi takie jak rozjaśnianie i farbowanie oraz stosowania lakierów i innych środków które utrwalają fryzurę.

Najlepsze i najbardziej skuteczne są naturalne sposoby na gęste włosy.. Warto samodzielnie przygotować domowe maseczki do spłukiwania, płukanki i olejki. Gęste i mocne włosy można uzyskać bez stosowania drogich ampułek i preparatów. Świetnie sprawdzi się domowa maseczka znana już naszym babciom. Należy ją przygotować z 4 stołowych łyżek nafty kosmetycznej, 1 żółtka (świetnie jeśli mamy dostęp do jajek prosto od gospodarza) i 3 łyżek oleju rycynowego. Wszystkie produkty należy zmieszać do pełnego połączenia składników, a następnie przez około 5 minut masować skórę głowy uzyskaną mieszanką. Nie spłukujemy, głowę owijamy ręcznikiem, a maseczkę pozostawiamy na głowie przez całą noc. Można również zastosować czepek, który będzie wygodniejszy. Następnego dnia wystarczy umyć głowę, stosując delikatny szampon. Na gęste włosy nafta polecana była od niepamiętnych czasów, a olejek rycynowy to powszechnie stosowany produkt pobudzający wzrost włosów.

Styl życia

Aby utrzymać trwale gęste włosy sposoby na ich uzyskanie muszą stać się częścią naszych stałych zbiegów pielęgnacyjnych i nawykiem. Znaczenie ma nasz styl życia, to jak się odżywiamy, jakie stosujemy kosmetyki i jaki jest ogólny stan naszego organizmu. Stres ma ogromy wpływ na stan naszej skóry i włosów i może przyczyniać się do ich nadmiernej utraty. Jeśli chcemy uzyskać piękne i gęste włosy co jeść, jakie suplementy łykać? Przede wszystkim, znów spróbujmy najpierw naturalnych metod. Pomimo, że łatwiej jest sięgnąć po tabletki, warto dać szansę naturalnym sposobom, które mimo, że wymagają nieco więcej dyscypliny i czasem każą nieco dłużej czekać na efekty, są nie tylko skuteczne ale też lepiej wpływają na ogólny stan naszego organizmu. Picie raz dziennie naparu ze skrzypu i pokrzywy da po miesiącu widoczne efekty, a błyskawiczne sposoby na gęste włosy, których efekt by się utrzymywał, zwyczajnie nie istnieją. Na gęste włosy dieta ma bardzo duży, czasem nawet decydujący wpływ – warto więc sięgać zwłaszcza po chude mięso, ryby, orzechy oraz oliwę, bogate w cenne kwasy omega 3.

Wizyta u fryzjera – jak ściąć gęste włosy?

Piękne gęste włosy wymagają odpowiedniego traktowania, również jeśli chodzi o cięcie. Podcinanie końcówek jest wskazane nawet raz w miesiącu o 1-2 cm, koniecznie ostrymi nożyczkami fryzjerskimi, aby nie pogorszyć stanu rozdwajających się lub osłabionych końcówek i zapobiec ich łamaniu. Zaplanujmy nasze fryzurę z profesjonalnym stylistą, który pomoże dobrać ją do rodzaju włosa. Warstwowo wycieniowane włosy zwykle wyglądają, jakby ich było więcej, ale przy bardzo cienkich i podwijających się włosach, może to nie być dobre rozwiązanie. Gęste długie włosy należy obcinać inaczej niż gęste krótkie włosy, aby podkreślić ich zalety i ułatwić codzienne układanie. Unikajmy fryzur które będą wymagały codziennego prostowania, kręcenia i stosowania dużej ilości kosmetyków utrwalających.

Błyskawiczne tricki

Jeśli wielkie wyjście jest już jutro, można użyć tricku na gęste włosy w 30 sekund. Wystarczy susząc włosy głową w dół spryskać je od spodu lakierem, lub preparatem zwiększającym objętość włosów i gotowe. Do tego sporadycznie można zastosować pudry do włosów które unoszą je u nasady. A spinając włosy warto poszukać fryzur, które optycznie powiększą ilość naszych kosmyków. W kokach świetnie sprawdzają się wypełniacze, które nie są widoczne, a pozwalają cieszyć się piękną, kształtną fryzurą. Mając zaś naturalnie gęste włosy, co robić aby ich nie osłabiać? Z pewnością należy wystrzegać się bardzo ciasnych upięć, które szarpią i ciągną pasma, ponieważ możemy doprowadzić do ich łamania i wypadania.

Nie istnieje jeden uniwersalny sposób na gęste włosy. Z pewnością uda się jednak znaleźć taki, który będzie można stosować w naszym codziennym życiu. Jeśli nie mamy czasu na maseczki lub zwyczajnie nie lubimy ich robić, skupmy się na piciu skrzypu i pokrzywy. Na gęste włosy preparaty można również kupić w aptece, analizując uprzednio ich skład i działanie. Należy przede wszystkim działać kompleksowo, dbając o odpowiednią pielęgnację każdego dnia oraz odpowiednią dietę.

Zobacz także