Blog / Fale na włosach: Jak zrobić fale na włosach długich, półdługich i krótkich

Fale na włosach: Jak zrobić fale na włosach długich, półdługich i krótkich

Fale na włosach wyglądają efektywnie i sprawiają, że kobieca twarz zyskuje delikatną urodę. Odpowiednio dopasowane fale do każdej długości włosów uwydatniają lekkość i swobodę. Dzięki falowanym włosom można zrobić mnóstwo ciekawych fryzur, które zaskakują swoim wyglądem i sprawiają, że kreacja, fryzura, a także makijaż tworzą spójną całość. Jak zrobić idealne fale na włosach długich, półdługich i krótkich? Czy wyciskanie fal na włosach jest faktycznie takie trudne i wymaga sporo pracy? Na te pytania odpowie poniższy artykuł.
Fale na włosach: Jak zrobić fale na włosach długich, półdługich i krótkich

Sposoby na kręcone włosy

Każde zadbane włosy to prawdziwe pole do popisu. Możliwość upięcia, czesania, dekoracji zdaje się nie mieć końca, ale jak prawidłowo wykonać fale na włosach, które przetrwają całą imprezę, czy spotkanie towarzyskie? Tutaj nieocenione okażą się przyrządy umożliwiające szybkie i efektywne specienie włosów.

  • Jednym z takich urządzeń jest lokówka. Wybierając ją, jako pomocnika przy tworzeniu pięknych fal zyskuje się możliwość stworzenia zarówno grubych, jak i drobnych loków. Wszystko zależy od tego, jaką zamontujemy końcówkę. Ze względu na swoją specyfikację lokówki można używać praktycznie każdego dnia, aby nadać swoim włosom delikatne podkręcenie.
  • Jeśli jesteśmy w posiadaniu prostownicy i raczej nie uśmiecha nam się kupowanie dodatkowego sprzętu, to również ją można wykorzytać do stworzenia niesamowitej fryzury. Od jakiegoś czasu prostownica uchodzi za idealny sprzęt do robienia fal, loków i lekkich skrętów. Wszystko zależy od tego, jaką ma budowę i jaki efekt chce się uzyskać. Jeśli zależy nam na naturalnym efekcie, który przy wykonywaniu codziennych obowiązków nie będzie zbytnio rzucał się w oczy to wówczas prostownica stworzy nam taką możliwość, a kiedy nadejdzie konieczność stworzenia nieziemskiej fryzury, dopełniającej piękną sukienkę wieczorową to wtedy także możemy się posłużyć narzędziem służącym prostowaniu włosów tylko z nazwy.
  • Walki i papiloty znały już nasze babcie i prababcie. Ideą takiego działania miało być wyeksponowanie pięknych loków, które formowały się przez parę godzin. Nałożenie wałków, czy papilotów na mokre włosy i poczekanie, aż wyschną zapewni ciekawe efekty bez niszczenia struktury włosa działaniem urządzeń elektrycznych. Aby jednak przyśpieszyć działanie wałków nierzadko stosuje się suszarkę, wtedy czekanie paru godzin na wyschnięte włosy odchodzi w zapomnienie.
  • Bardziej nowoczesną metodą robienia fal są termoloki. Specjalnie wałki podgrzane w dopasowanym urządzeniu nakłada się na gotowe pasma włosów po to, aby zaledwie po paru minutach móc cieszyć się nową fryzurą. To rozwiązanie jest szczególnie polecane tym Paniom, które decydują się na loki tuż przed przyjęciem.
  • Jeśli długie włosy należą do grona szczęśliwców, posiadających naturalny skręt to warto wypróbować suszarkę z dyfuzorem. To urządzenie uwydatnia loki na samym etapie suszenia. Dzięki zastosowaniu tego typu narzędzi łatwiej jest uzyskać upragniony efekt.
  • Odpowiednio dobrane kosmetyki także pozwolą na stworzenie prawdziwych wodospadów na włosach. Już na etapie mycia warto wybrać szampon i odżywkę przeznaczoną do włosów kręconych. Przed użyciem prostownicy czy lokówki warto zastosować na włosy spray, krem lub piankę chroniącą przed wysokimi temperaturami.

Powyższe urządzenia umożliwiają w łatwy i przyjemny sposób dokonania na swoich włosach prawdziwego dzieła sztuki i to bez wizyty w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Przy stylizacji włosów najważniejsze jest obranie konkretnego celu (czy mają to być loki, skręty, czy może fale) i dążenie do niego przez cały czas pracy. Zmiana koncepcji podczas stylizacji może skutkować uzyskaniem efektu odwrotnego do zamierzonego.

Fale na długich włosach

Sposobów na fale na długich włosach istnieje nieograniczona ilość. Używając powyżej wymienionych narzędzi można uzyskać niesamowite efekty. Oto jeden z najszybszych sposobów na uzyskanie lekkich fal na długich włosach. Aby go wykonać niezbędna będzie lokówka i grzebień.

  1. Na początku myjemy włosy i nanosimy na nie odżywkę do włosów kręconych.
  2. Po wysuszeniu dzielimy włosy na kilka pasm. Każde pasemko powinno mieć ok 2 cm szerokości- aby mogło się ładne ułożyć i dopasować do całości.
  3. Aby uzyskać efekt włosów opadających na twarz należy skręcać włosy od wewnętrznej strony lokówki, w przypadku chęci uzyskania prawdziwej burzy włosów należy używać lokówki w odwrotny sposób.
  4. Dla uzyskania zadowalających efektów należy pamiętać o tym, aby nie używać żadnych olejków do włosów. Ich działanie spowodowałoby rozkręcanie się fal.

Fale na średnich włosach

Uzyskanie zadowalającego efektu na średnich włosach jest niemal tak proste, jak w przypadku długich włosów. Chcąc uzyskać delikatne fale możemy po prostu spleść nasze włosy w gruby warkocz francuski i pozostawić go na noc. Dzięki takiemu zabiegowi włosy nie tylko będą delikatnie falowały, ale także przybiorą na objętości. Innym sposobem jest wykorzystanie wałków i papilotów.

Na umyte włosy wystarczy nałożyć wałki i poczekać, aż wyschną. Jeśli potrzebujemy uzyskać zadowalający efekt szybciej, niż w przeciągu całej nocny to należy użyć suszarki.

Fale na krótkich włosach

Wbrew powszechnemu przekonaniu, że na krótkich włosach nie da się uzyskać fal, to jest to możliwe. Co prawda krótkie włosy wymagają nieco więcej zachodu niż długie, ale nie jest to zabieg bardzo skomplikowany. Aby uzyskać efekt falowanych włosów można użyć prostownicy. Zasada posługiwania się tym przyrządem jest dokładnie taka sama jak w przypadku lokówki. Na wysuszonych włosach rozdziela się pasma i stopniowo nawija je prostownicą. W zależności od tego, jaki rodzaj fal i loków chce się uzyskać należy skręt prostownicy.

Podsumowanie

Powyższe sposoby pokazują jak w łatwy i szybki sposób uzyskać zadowalający efekt falowanych włosów. Dzięki lekkości, jaką zyskują włosy po zastosowaniu powyższych sposobów wysmukla się twarz, a cała stylizacja zyskuje nowy, lepszy wygląd. Falowane włosy w codziennym życiu zapewniają przyjaźniejszą i bardziej optymistyczną postawę. Dzięki lekkiemu skrętowi ociepla się wizerunek, a osoba decydująca się na falowane włosy zyskuje lekki, dziewczęcy wdzięk.

Zobacz także