Eksperci / Dr inż. Joanna Neuhoff-Murawska

Eksperci

Dr Joanna Neuhoff-Murawska – dietetyk, od 10 lat współpracuje z Instytutem „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” pomagając rozwiązywać wiele problemów zdrowotnych małych pacjentów. Pracuje z dziećmi otyłymi, cierpiącymi na zaparcia, alergie i inne choroby.

Prowadzi własną Poradnię Dietetyczną Oregano. Specjalizuje się w terapii otyłości i chorób dietozależnych. Temat przewodu doktorskiego realizowanego na SGGW w Warszawie – „Rola zmiany sposobu żywienia w terapii niealkoholowego stłuszczenia wątroby u dzieci i młodzieży”.

Od dawna szukała sposobu, aby zachęcić dzieci do zdrowej diety i ruchu. W tym celu wcieliła się w postać Dr Witaminki i napisała teksty do piosenek edukacyjnych promujących zdrowy styl życia. Namówiła swojego męża – Zbyszka Murawskiego (prof. Nutkę) – muzyka ikompozytora, aby napisał do nich muzykę, a zaprzyjaźnionych muzyków starszych i młodszych, aby zagrali i zaśpiewali. Tak powstał zespół Oreganki.

Dr Witaminka, prof. Nutka i Oreganki wspólnie tworzą audycję „dr Witaminka”, ucząc dzieci i ich rodziców zasad zdrowego odżywiania. Audycja nadawana jest od poniedziałku do piątkuod godz. 14.30 na antenie Polskiego Radia.

zobacz również

Postaw na indyka

Dr Joanna Neuhoff-Murawska - dietetyk, od 10 lat współpracuje z Instytutem „Pomnik - Cen...

Rekomendacje spożycia mięsa w aspekcie prewencji wybranych chorób dietozależnych

Dr Joanna Neuhoff-Murawska - dietetyk, od 10 lat współpracuje z Instytutem „Pomnik - Cen...