Blog / Dekoloryzacja włosów. Jak zdjąć farbę z włosów i je pielęgnować pod dekoloryzacji?

Dekoloryzacja włosów. Jak zdjąć farbę z włosów i je pielęgnować pod dekoloryzacji?

Dekoloryzacja pozwala na powrót do swojego naturalnego koloru włosów. Zabieg ten usuwa ciemny, sztuczny barwnik. Jeśli nie jesteś zadowolona z obecnego koloru, to świetna metoda na pozbycie się go. Sprawdź jak zrobić to krok po kroku, aby nie zniszczyć włosów i jak je później pielęgnować?
Dekoloryzacja włosów. Jak zdjąć farbę z włosów i je pielęgnować pod dekoloryzacji

Co będzie nam potrzebne?

Aby samodzielnie przeprowadzić zabieg ściągania koloru, należy zaopatrzyć się w dekoloryzator. Można nabyć go w drogerii stacjonarnej lub internetowej albo w salonie fryzjerskim. Zwykle jedno opakowanie wystarcza na jeden zabieg wykonany na krótkich włosach. Zdarza się jednak, że dekoloryzację trzeba powtórzyć. Cena produktu nie jest wysoka – oscyluje w granicach kilkudziesięciu złotych.

Warto zakupić także miseczkę i pędzelek fryzjerski, które ułatwią nam wykonanie zabiegu. Należy także wybrać farbę, którą chcemy nałożyć po dekoloryzacji.

Jak wykonać dekoloryzację – instrukcja krok po kroku

Dzień lub dwa przed zabiegiem, należy dokładnie umyć włosy. Jednak warto użyć do tego mocniejszego szamponu, ktory skutecznie oczyści włosy z zanieczyszczeń ale również pozostałości wszelkich kosmetyków. Ważne, aby na włosach nie została żadna warstwa, która mogłaby utrudnić cały proces.

Etap 1
Należy zacząć od odpowiedniego rozrobienia dekoloryzatora. Następnie nakładamy go na włosy, najlepiej warstwowo. Warto zacząć od końcówek i stopniowo posuwać się ku górze, gdyż zwykle to z końców trudniej jest ściągnąć farbę.

Etap 2
Przeczytaj instrukcję dołączoną do zestawu i dostosuj trzymanie dokoloryzatora do czasu, jaki został w niej wskazany. Następnie umyj i wysusz włosy.

Jeśli kolor nie zszedł do końca, należy powtórzyć dekoloryzację. Może zdarzyć się, że cześciej farbowane końce włosów, będą ciemniejsze od reszty. Wtedy warto użyć proszku rozjaśniającego z wodą utlenioną 6%. Można użyć silniejszego roztworu, ale słabszy nie spowoduje zniszczeń, nawet jeśli jest trzymany dłużej.

Etap 3
Po pozbyciu się niechcianego koloru, należy nałożyć wybraną farbę. Przez dekoloryzację odcień, który wybraliśmy, może nieco różnić się od tego jaki wyjdzie na włosach.

Możesz odczekać 2 tygodnie, nim nałożysz farbę i zregenerować włosy, używając wcierek oraz ampułek. Dzięki temu będą one wzmocnione i odżywione.

Etap 4
Po aplikacji farby odczekaj tyle czasu, ile podano w instrukcji i po jej zmyciu, koniecznie nałóż odżywkę.

Jak pielęgnować włosy po zabiegu dekoloryzacji?

Usunięcie koloru i ponowne zafarbownie włosów, może nadszarpnąć ich kondycję. Dlatego też, pielęgnacja pozabiegowa powinna skupić się przede wszystkim na ich silnej regeneracji i mocnym nawilżaniu.

W tym celu warto zaopatrzyć się w delikatny szampon, pozbawiony drażniących środków myjących, które moga dodatkowo niszczyć strukturę włosów. Można postawić na szampony dedykowane dzieciom.

W regeneracji włosów świetnie sprawdzi się olejowanie. To bardzo prosta metoda pielęgnacyjna, a jednocześnie niezwykle skuteczna. Wystarczy zaaplikować wybrany olej na włosy, na około godzinę przed ich myciem. Nastepnie umyć włosy dwa razy szamponem. Oleje to emolienty, które wygładzają strukturę włosa i nadają mu niezwykłą gładkość i blask.

Po każdym myciu warto nałożyć odżywkę, która będzie zawierała substancje nawilżające, np. kwas hialuronowy, a także proteiny, np. kolagen oraz ekstrakty roślinne.

Minimum raz w tygodniu należy zastosować maskę do włosów o bogatym składzie. To kosmetyk do zadań specjalnych, który zwykle trzyma się nawet do pół godziny na włosach. Świetnie sprawdzi się we wzmocnieniu włosów po dekoloryzacji.

Aby nasza pielęgnacja po zabiegu była kompleksowa, można zaopatrzyć się także w różnego rodzaju ampułki, wcierki oraz sera o skoncentrowanym składzie. Są to kosmetyki zwykle przeznaczone do stosowania jako kuracja, ze względu na duże stężenie substancji aktywnych.

Dekoloryzacja to zabieg, który pozwoli nam ściągnąć kolor z włosów, jeśli nie jesteśmy z niego zadowolone. Co więcej, można wykonać go w zaciszu domowym, nie przepłacając tym samym w salonie fryzjerskim. Ważna jest jednak pielęgnacja po zabiegu, dzięki której wzmocnimy włosy i utrzymamy je w dobrej kondycji.

Zobacz także