Blog / Czym zmyć farbę do włosów ze skóry?

Czym zmyć farbę do włosów ze skóry?

Poplamiona skóra to ryzyko związane z farbowaniem włosów na własną rękę. Na szczęście stosunkowo łatwo możemy pozbyć się przebarwień na palcach, za uszami, czy też wokół palców. Poniższy wpis pozwoli ci zapoznać się z metodami usuwania farby do włosów ze skóry za pośrednictwem produktów, które każdy z nas posiada w domowym ekwipunku.

Różowe włosy

Usuwanie plam pastą z sody oczyszczonej

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jak zmyć farbę do włosów ze skóry, wypróbuj pastę przygotowaną z sody oczyszczonej i płynu do mycia naczyń. Wystarczy, że wsypiesz 2 łyżki stołowe sody oczyszczonej do niewielkiej miski i dodasz 20-30 ml zwykłego płynu do mycia naczyń. Płyn do mycia naczyń doskonale sprawdza się w roli odplamiacza, z kolei soda oczyszczona wzmocni efekt.

Po dodaniu odpowiedniej ilości składników zacznij mieszać całość. Mieszaj do momentu powstania lepkiej pasty o konsystencji przypominającej majonez lub gęstą śmietanę. Poplamione farbą fragmenty skóry natrzyj powstałą pastą i pozostaw na dwie minuty. Soda oczyszczona podczas nacierania skóry pomoże w delikatny sposób rozpuścić barwnik.

Po odczekaniu dwóch minut zetrzyj pastę ze skóry, używając miękkiej ściereczki. Najlepiej przed przecieraniem nawilżyć ścierkę letnią wodą. W celu całkowitego pozbycia się pasty ze skóry najlepiej kilkukrotnie wypłukać ściereczkę i powtórzyć wycieranie czystym materiałem. Na koniec opłucz skórę pod strumieniem ciepłej wody. Przemywaj nacierane sodową pastą miejsca, aż usuniesz wszystkie ślady barwnika.

Jeżeli po całym zabiegu zostanie ci odrobina pasty, możesz zachować ją na później. Przygotowany w ten sposób roztwór doskonale sprawdzi się w postaci środka czystości. Pozostałość możesz użyć podczas czyszczenia łazienki lub kuchni. Pasta pomoże usunąć mydlany osad ze zlewu i zabrudzenia pod prysznicem lub wanną.

Pomoże ci też kilka innych produktów dostępnych w większości gospodarstw domowych

W celu usunięcia plam z farby do włosów ze skóry, możesz użyć też mieszanki z pasty do mycia zębów, proszku do prania i płynu do mycia naczyń. Jeżeli masz taką możliwość, postaraj się wykorzystać bezzapachowe mydło zamiast proszku do prania. Pozwoli to na uniknięcie podrażnień na skórze podczas wcieranie produktów. Jeżeli barwnik znajduje się na twojej twarzy, nie korzystaj z proszku do prania. Zamiast tego możesz natrzeć zabrudzone miejsca na twarzy oliwką dla dzieci. Jest to kolejny sposób na rozcieńczenie plam, który pozwoli uniknąć podrażnienia delikatnych miejsc na ciele.

W celu wywabienia plam na skórze wetrzyj mydło, oliwkę lub pastę do zębów w wilgotną ściereczkę. Przeznaczoną do mycia ściereczkę namocz w wodzie i zacznij pocierać skórę, rozprowadzając po niej środek czyszczący. Jeżeli potrzebujesz usunąć jedynie kilka kropel barwnika, możesz nałożyć odrobinę mydła, pasty lub oliwki na wacik, czy też patyczki do mycia uszu i natrzeć nimi skórę bez konieczności brudzenia ścierek.

Po wmasowaniu produktu w zaplamione miejsca na skórze pozwól mu wsiąknąć przez kilka minut. Następnie zacznij delikatnie wycierać czystą ściereczką lub gąbką. Po wytarciu skóry z nałożonego na nią środka użyj czystej wody do wytarcia śladów po barwniku. Osłabiony barwnik powinien w tym momencie zejść pod bieżącą wodą. Jeżeli barwnik utrzymał się na skórze, powtórz czynność dla uzyskania rezultatu.

Silniejsze produkty do usuwania farby do włosów pozostawionej na skórze

W niektórych przypadkach niezwykle trudno wywabić pigment, który zdążył wsiąknąć w skórę. Warto w tym przypadku sięgnąć po silniejsze środki. Należy jednak mieć na uwadze, że wiąże się to z wysokim prawdopodobieństwem podrażnienia skóry. Odradza się z ich korzystania w okolicach twarzy.

Do usunięcia niezwykle trudnych przebarwień doskonale nadaje się zmywacz do paznokci. Wystarczy delikatnie wetrzeć odrobinę kosmetyku w zabrudzone fragmenty skóry. Pamiętajmy, aby po wszystkim dokładnie umyć skórę, ponieważ aceton, który jest składnikiem niemal każdego zmywacza do paznokci, zawiera niezwykle silny rozpuszczalnik. Może on wyrządzić krzywdę podczas kontaktu z oczami, dlatego też należy zachować szczególną ostrożność podczas korzystania z tej metody.

Zobacz także