Mięso z indyka jest odpowiednie nie tylko dla osób trzymających dietę, sportowców
czy ludzi starszych. Jest na tyle delikatne, że podaje się je małym dzieciom
jako jedno z pierwszych mięs[1]. I słusznie! Indyk może znajdować się w diecie
każdego człowieka, bez względu na jego wiek. Czym wyróżnia się mięso z indyka?

Delikatnością, smakiem, łatwością przygotowania i przystępną ceną!
Czym charakteryzuje się mięso indycze?
Mięso indycze ma wysoką zawartość białka. Białko przyczynia się do wzrostu masy mięśniowej oraz pomaga w utrzymaniu zdrowych kości. Pierś z indyka ma niską zawartość tłuszczów nasyconych. Ograniczenie
spożywania nasyconych kwasów tłuszczowych pomaga w utrzymaniu
prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Indyk jest źródłem witaminy D, która bierze udział w procesie podziału komórek. Pomaga ona również w prawidłowym wchłanianiu wapnia i fosforu, a także w utrzymaniu odpowiedniego poziomu wapnia we krwi, zdrowych kości i zębów oraz funkcjonowaniu mięśni. Dodatkowo wspiera właściwe funkcjonowanie układu odpornościowego. Udo z indyka jest źródłem cynku, który bierze udział w procesie podziału komórek. Cynk pomaga w prawidłowej syntezie białka, DNA, utrzymaniu funkcji poznawczych, zdrowych kości oraz włosów, paznokci i skóry. Mięso z indyka jest źródłem witamin B3, B6 i B12. Witamina B6 przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego oraz do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.
[1]https://1000dni.pl/kalendarz-zywienia?gclid=CjwKCAjwnf7qBRAtEiwAseBO_C2h9zOvjIAn6xXDbYAT49r8Vvm526W8lb9FsRfa_tzsgnMHQbb7ExoC2uoQAvD_BwE.
Opublikowany w 2018r.