Blog / Co jeść na powiększenie biustu?

Co jeść na powiększenie biustu?

Piersi to zdecydowanie atrybut kobiecości. Niestety nie każda z nas została hojnie obdarzona przez naturę. Nie każda też poddałaby się inwazyjnej operacji biustu. Na szczęście istnieją pewne alternatywy, które mogą pomóc zwiększyć objętość piersi. Jedną z nich jest dieta. Co jeść na powiększenie biustu?
Co jeść na powiększenie biustu

Od czego zależy wielkość piersi?

Istnieje kilka czynników, które wpływają na rozmiar biustu. Są to uwarunkowania genetyczne, waga, wiek, gospodarka hormonalna, ale również dieta. Istnieje wiele produktów, które ze względu na swój skład, mogą zwiększyć i ujędrnić piersi. Dowiedz się, które z nich właczyć do swojej diety, aby cieszyć się krągłym i pełnym biustem.

Czego szukać w jedzeniu?

Za wielkość piersi odpowiadają m. in. żeńskie hormony – estrogeny. Ich optymalny poziom w organizmie gwarantuje satysfakcjonujący rozmiar biustu. Warto zatem spożywać produkty bogate m. in. estrogeny, a dokładniej fitoestrogeny, czyli związki pochodzenia roślinnego, które naśladują kobiece hormony.

Lignany
Jeśli zależy nam na powiększeniu piersi, warto wybierać fitoestrogeny zwane lignanami, które dodatkowo chronią przed rakiem piersi. Najwięcej lignanów znajduje się w siemieniu lnianym, a także jego przetworach, np. oleju lnianym. Występują też w roślinach strączkowych, życie, orzechach, kiełkach oraz czerwonym winie i sezamie.

Jednak z produktami bogatymi w te związki nie należy przesadzać, gdyż zbyt wysoko poziom estrogenu może być przyczyną wielu nieprawidłowości i zwiększać ryzyko zachorowania na niektóre choroby.

Prolaktyna
Okazuje się, że zwiększony poziom prolaktyny w organizmie wpływa na wielkość piersi. Aby w naturalny sposób podnieść jej stężenie w organizmie, warto spożywać konkretne pokarmy:

 • jęczmień,
 • owies,
 • pełnoziarnisty brązowy ryż,
 • mleko,
 • kozieradka,

Są to produkty bogate w beta – glukan, który odpowiada za wzrost prolaktyny w ludzkim organizmie. Mleko zawiera prolaktynę, estrogen i progesteron, a kozieradka stymuluje ich produkcję.

Inne produkty sprzyjające pełnym piersiom

 • owoce morza – obfite w mangan, który wchodzi w skład tkanek budujących piersi,
  szpinak oraz lucerna – to warzywa bogate w antyutleniacze oraz wapń i żelazo. Systematycznie spożywane pozytywnie wpływają na objętość piersi,
 • zdrowe kwasy tłuszczowe – stymulują produkcję tkanki tłuszczowej, która wypełnia piersi. W tym względzie warto włączyć do swojej diety oliwę z oliwek, awokado, pistacje i migdały. Substancje te korzystnie wpływają na ogólny stan organizmu.
 • mięso – dostarcza organizmowi odpowiednie ilości białka, które stanowi budulec piersi. Warto jednak stawiać na chude mięso, gdyż tłuste może powodować cellulit,
 • marchewka, dynia, morela – żółte i pomarańczowe owoce i warzywa są świetnym źródłem witaminy A i E, które w znaczący sposób wpływają na jędrność piersi.

Dostarczając powyższych składników w optymalnej ilości, jesteśmy w stanie znacząco wpłynąć na jędrność i objętość naszych piersi. Warto jednak zadbać o nie kompleksowo, również poprzez odpowiednie ćwiczenia i zdrowy styl życia.

Zobacz także