Blog / Cleaner do paznokci – do czego służy i jak go używać?

Cleaner do paznokci – do czego służy i jak go używać?

Każdy etap stylizacji paznokci wymaga odpowiednich do tego celu produktów. Nie bez powodu stosuje się takie, a nie inne środki. Decydując się na naukę w dziedzinie kosmetyki paznokci, warto być wnikliwym. Taka postawa może zapobiec powstaniu wszelkich skutków niepożądanych. Warto dużo czytać, dokształcać się i szkolić, aby móc dążyć do perfekcji. Wbrew pozorom, żadne stylizacje nie będą możliwe do wykonania bez specjalistycznego cleanera do paznokci. Jednak, czy wiemy: czym cleaner właściwie jest?
Cleaner do paznokci

Procedura zabiegowa w stylizacji paznokci

Chcąc wykonać paznokcie hybrydowe/żelowe czy też akrylowe lub tytany, należy mieć na uwadze najwyższą jakość produktów. Obecnie najbardziej rozpowszechnioną stylizacją paznokci – jest hybrydożel. Paznokcie hybrydowe można wykonać w profesjonalnym salonie kosmetologicznym, bądź też przy odrobinie cierpliwości i talentu – w zaciszu domowym. Na jakim etapie pracy stosuje się cleaner? Czym on jest? Cleaner jest w prostym tłumaczeniu odtłuszczaczem do paznokci. Używamy go zawsze, gdy potrzebujemy odtłuścić powierzchnię paznokcia. Jednak.. kiedy potrzebujemy ją odtłuścić? Nie każdy wie. Zabieg wykonania paznokci hybrydowych można wykonać w przykładowym schemacie:

 • dezynfekcja skóry oraz nałożenie preparatu zmiękczającego skórki, po czym dokładne odsunięcie ich przy pomocy radełka
 • ewentualne usunięcie skórek przy pomocy cążek
 • nadanie kształtu paznokcia w migdał, bądź kwadrat
 • delikatne zmatowienie płytki paznokciowej oraz przebloczkowanie jej przy użyciu bloku polerskiego
 • odtłuszczenie płytki przy użyciu cleanera, wacikiem bezpyłowym
 • nałożenie primera kwasowego lub bezkwasowego
 • malowanie pierwszej warstwy bazy i utwardzenie jej w lampie UV (2min) lub LED (60sek)

UWAGA – można zastosować różnorodne bazy podkładowe. Mogą być one w postaci klasycznej bazy, witaminowej, harda czy też extra bazy. Jest to istotne, gdyż przykładowo bazy klasycznej i witaminowej nie ma potrzeby odtłuszczać i bezpośrednio na lepką warstwę można nałożyć kolor. Bazy budujące typu extra i hard można odtłuścić cleanerem. Dzieje się tak dlatego, że bazy budujące można lekko opiłować, aby nadać im perfekcyjny kształt po nałożeniu. Jak sama nazwa wskazuje, można nimi budować paznokcia, więc można nałożyć je raz, dwa, a nawet trzy razy – w celu zwiększenia grubości (zbudowaniu krzywej C).

 • malowanie wybranym kolorem, dwóch warstw – każda utwardza się w lampie UV (2min) lub LED (60sek)
 • aplikacja ewentualnych zdobień
 • nałożenie topu/ nabłyszczacza/ ciekłego szkła i utwardzenie w lampie UV (4min) lub LED (90sek)

UWAGA – w każdej lampie warstwa nabłyszczająca jest utwardzana dłużej, aby wydobyć pełne błyszczenie i trwałość koloru. Po zakończeniu naświetlania, w celu spotęgowania efektów, 10sek czekamy.

 • odtłuszczenie płytki przy użyciu cleanera, wacikiem bezpyłowym
 • nałożenie oliwki oraz kremu nawilżającego do rąk

Cleanerowy zawrót głowy, podsumowując

Cleaner do lakieru hybrydowego, jak widać jest użytkowany kilkakrotnie. Pełni on poważną funkcję, pomimo, że się o nim dużo nie mówi. Gdyby nie on paznokcie byłyby lepkie, a ich opiłowanie nie byłoby możliwe. Również brak odtłuszczenia paznokci przed zastosowaniem primera, mogłoby doprowadzić do zmniejszenia ich trwałości, odpryskiwania lub odchodzenia od płytki. Odtłuszczacze do paznokci mogą występować w różnych zapachach. Najbardziej neutralne są cleanery klasyczne, bezzapachowe.

Jak widać odtłuszczacz do paznokci hybrydowych spełnia bardzo ważną funkcję. Jest on produktem obowiązkowym, aby stylizacja mogła być wykonana prawidłowo o najwyższej jakości na jak najlepszych standardach.

Zobacz także